Norman Tec

Policki Crossduathlon już za nami!

puchary crossduatlhlon policeW miniony weekend odbyły się Otwarte Mistrzostwa Zachodniopomorskiego w Crossduathlonie. Zawody odbywały się w Policach , miejscowości położonej około 10km od Szczecina. Areną zmagań zawodników były tereny wokół Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach oraz pobliskie lasy i łąki.

Crossduathlon jest odmianą duathlonu, dyscypliny, która w naszym kraju dopiero zaczyna się rozwijać. Zawodnicy  rywalizują w dwóch dyscyplinach sportowych tj. bieg przełajowy i kolarstwo górskie. Najczęściej spotykaną formułą rozgrywania zawodów duathlonowych jest przeplatanie się biegu z jazdą rowerem choć istnieją różne modyfikacje. Często organizatorzy ustalają dystanse etapów w taki sposób by dystans rowerowy był około 2 razy większy niż dystans obu etapów biegowych. http://www.crossduathlony.pl/

Trasa Polickiego Crossduathlonu wiodła drogami polnymi, szutrowymi i leśnymi w zależności od kategorii różniła się dystansami. Jako pierwsi na starcie stanęli młodzicy i juniorzy młodsi. Ta grupa zawodników miała do pokonania dystans 2,2 km biegu, 9km jazdy rowerem i 1,1km biegu . W rywalizacji tej grupy najszybszy okazał się Jakub Murawski z klubu Kusy Szczecin. Zawodnik pokonał całą trasę w czasie 37 minut 22 sekundy. Drugi na mecie zameldował się Grzegorz Rudziński, a trzeci był Jakub Rudziński. Najszybszą wśród dziewczyn była Nikola Murawska z Kusego Szczecin kończąc zawody w czasie 44 minuty 1 sekunda. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Sanecka, a podium uzupełniła Aleksandra Urbanek.

juniorzy chlopcy

juniorzy dziewczyny

Startujący w Otwartych Mistrzostwach Zachodniopomorskiego musieli pokonać dystans 6 km biegu, 20 km rowerem oraz 3  km biegu. Trasa byłą nieco bardziej zróżnicowana niż w przypadku młodszych grup wiekowych. Zawodnicy mieli do pokonania pętle biegowe o długości 1,5km prowadzące przez odkryte mocno nasłonecznione tereny z lekkimi aczkolwiek wymagającymi podbiegami. Trasa kolarska została przeprowadzona przez malownicze tereny pobliskich lasów. Na 5 kilometrowej pętli na zawodników czekał jeden ciężki, trzymający leśny podjazd i kilka naprawdę dynamicznych serii zjazdów. Trasa była bardzo dobrze oznaczona i zawierała wszystko czego potrzebują zawodnicy scigający się w crossduathlonach.

crossduathlon police start

Wśród startujących zawodników nie zabrakło reprezentantów wszystkich okolicznych klubów triathlonowych. Polickie zawody w kategorii Open wygrał Szymon Klimkowski z UKL Ósemka Police uzyskując czas 1:35:56. Jako drugi na mecie pojawił się zawodnik MKS Hermes Gryfino Hubert Durczak. Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi Tricarbon.pl Piotrowi Nowickiemu. Wśród Pań triumfowała Paulina Kotfica z Polic 1:49:03. Druga na mecie pojawiła się Claudia Weiss z KS Ironman CS Polska, a trzecia była Murawska Wioletta.

open kobiety

open mezczyzni

Organizatorem imprezy był Dariusz Saniewski – Trener w klubie UKL”Ósemka” Police. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza edycja zawodów i od razu na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Trasa była bardzo dobrze oznaczona, nie zabrakło również punktów z wodą. Na mecie na każdego zawodnika czekały owoce, napoje i zupa pomidorowa. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii organizator przygotował medale, puchary i nagrody rzeczowe. Dla pierwszego zawodnika i zawodniczki w kategorii Open nagrody ufundował jeden ze sponsorów imprezy sklep triathlonowy Tricarbon.pl.

Dariusz Saniewski organizator imprezy zapowiedział, że dołoży wszelkich starań by kolejna edycja była jeszcze lepsza. Policka kameralna impreza powinna na stałe wpisać się w kalendarz startowy zawodników z całego województwa, a może i kraju.

Udostępnij na FB