Norman Tec

CASTLE TRIATHLON MALBORK 2014

W 2014 roku Malbork przywita triathlonistów kolejną edycją triathlonu. Tym razem po dziesięciu edycjach organizowanych przez Marcina Waniewskiego, następnie przyłączeniu się do cyklu Garmin Iron Triathlon, zawody znowu zmieniają nazwę. Od roku 2014 zawody te będą nosiły nazwę Castle Triathlon. Wraz ze zmianą nazwy zmienia się również termin zawodów 07.09.2014, dystans oraz całkiem nowa trasa.


Wrześniowa impreza to doskonały czas by po całym sezonie sprawdzić się na dystansie pełnego Ironmana, 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu. Dla tych mniej odważnych istnieje możliwość startu w dystansie o połowę krótszym (pływanie 1,9km, rower 90km i bieganie 21,1km). Jeżeli chodzi o trasę pływacką to ta tradycyjnie będzie odbywać się w rzece Nogat. Smaczku  z pewnością doda sceneria Zamku w Malborku widziana z perspektywy pływaka. Etap kolarski został zaplanowany na pętlach 30 kilometrowych, a trasa biegowa przebiegała będzie częściowo przez Zamek. To niewątpliwie jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność imprezy.

malbork

Zapisy na zawody w Malborku zostaną uruchomione odpowiednio 2 grudnia 2013 o godzinie 12  na dystans Ironman. Miesiąc później tj. 2 stycznia 2014 będzie można zapisywać się na dystans o połowę krótszy. Limit zawodników ustalono na 200 na dystansie pełnego Ironmana i 300 na połówce. Już wkrótce zostanie uruchomiona oficjalna strona imprezy www.castletriathlon.com.

Udostępnij na FB