Norman Tec

Dwa miesiące do startu Garmin Iron Triathlon 2018

GarminIronTriathlon100x100Już tylko dwa miesiące dzielą nas od inauguracji cyklu Garmin Iron Triathlon 2018, która odbędzie się 20 maja w Płocku. W tym roku, ten najstarszy i najpopularniejszy w Polsce cykl zostanie rozegrany już po raz siódmy, a na zawodników czekają przede wszystkim nowe lokalizacje, dodatkowy dystans i wiele niespodzianek!

Czytaj dalej

Dla dociekliwych. Zmiany w przepisach sportowych Polskiego Związku Triathlonu

pztriDla Triathlonistów najważniejszy jest trening, dieta, zawody. Jednak cała nasza działalność w sporcie jest uregulowana, o czym często nawet nie wiemy. Ten kto pojawia się na odprawach przed zawodami zostaje zapoznany z podstawowymi, obowiązującymi przepisami w trakcie zawodów. Istnieje jednak takie coś jak "Przepisy Polskiego Związku Triathlonu".

Czytaj dalej

Pucharu Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim w Olsztynie

Elemental Tri Series

Olsztyn europejską stolicą triathlonu!

W ostatni majowy weekend stolica województwa warmińsko-mazurskiego stanie się areną zmagań najlepszych triathlonistów Starego Kontynentu. W sobotę – 26 maja w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym nad Jeziorem Ukiel oraz na ulicach miasta będzie można śledzić rywalizację w ramach Pucharu Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim!

Czytaj dalej

Garmin Iron Triathlon Elbląg 2018 – idealne zawody na życiówkę

logo garmin series 100x100Garmin Iron Triathlon po raz pierwszy zagościł w Elblągu w 2016 roku i od tego czasu ta lokalizacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zawodników i kibiców. Niesamowicie szybka i atrakcyjna trasa, krótkie dobiegi do strefy zmian oraz centrum zawodów zlokalizowane w sercu Starego Miasta sprawiają, że elbląska edycja Garmin Iron Triathlon to nie tylko bardzo widowiskowe zawody, ale także doskonałe miejsce do bicia życiówek. W tym roku organizatorzy oprócz dodania dystansu 1/2 IM wprowadzają dodatkowo zmiany, dzięki którym elbląska edycja Garmin Iron Triathlon zyska nową jakość.

Czytaj dalej

Zapisy Triathlon Series 2018

Elemental Tri SeriesTegoroczną edycję cyklu Triathlon Series rozpoczną zawody w Brodnicy, następnie triathloniści rywalizować będą w Chodzieży, a cały cykl zakończy się w podwarszawskim Nieporęcie. Właśnie ruszyły zapisy na tegoroczną edycję tego popularnego cyklu. Triathloniści będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów. Dla pierwszych zawodników zapisanych na każdy dystans w wybranej miejscowości organizatorzy przygotowali specjalne rabaty.

Każda edycja tegorocznego cyklu tych popularnych zawodów to możliwość rywalizacji na trzech dystansach: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu), na popularnej „ćwiartce”, czyli 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu) oraz na najkrótszym dystansie 1/8 IM (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegu).

Czytaj dalej

Garmin Iron Triathlon Gołdap 2018, wielki powrót na mapę cyklu!

logo garmin series 100x100Wielu zawodników pamięta lata, kiedy miasto Gołdap gościło w cyklu Garmin Iron Triathlon. W latach 2014-2015 r. odbyły się tam zawody w ramach tego najstarszego cyklu w Polsce, które po roku przerwy przekształciły się w Triathlon Gołdap. W przyszłym sezonie, to znane miasto uzdrowiskowe na Mazurach, po trzech latach przerwy powróci na mapę cyklu, a triathloniści ponownie rywalizować będą u stóp solankowych tężni. Zawody odbędą się 12 sierpnia 2018 r.

Czytaj dalej

Cykl Elemental Tri Series kolejny raz zagości w Blachowni!

 

Bez nazwyKolejnym po Olsztynie miastem gospodarzem przyszłorocznego cyklu Elemental Tri Series będzie Blachownia. Zawody w tej miejscowości na stałe wpisały się w kalendarz imprez triathlonowych i w 2018 roku odbędą się już po raz trzeci. W przyszłym roku triathloniści zmierzą się na Śląsku już 29 lipca.

Czytaj dalej

Zapisy na Prime Food Triathlon Przechlewo 2018 wystartowały !!!

17800079 1382397428494762 9219414895726242572 nPrzed nami szósta edycja Prime Food Triathlon Przechlewo. 6 listopada 2017 r. ruszyły zapisy na Triathlon Przechlewo 2018. Tłumy Tribohaterów po raz szósty przyjadą do Przechlewa, aby wziąć udział w sportowej rywalizacji w niepowtarzalnej atmosferze. Zawody odbędą się 25-26 sierpnia 2018 r. i jak zawsze towarzyszyć im będzie wyjątkowa oprawa, gorący doping kibiców oraz moc atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez organizatorów.
Jak co roku, na starcie nie powinno zabraknąć zarówno znanych i utytułowanych zawodników (w poprzednich edycjach startowali m.in. Agnieszka Jerzyk, Kacper Adam czy Łukasz Kalaszczyński), jak i triathlonowych amatorów. Wszystkich uczestników łączyć będzie jednak sportowa pasja i chęć sprawdzenia się na trasie zawodów.

Czytaj dalej

Garmin Iron Triathlon Elbląg 2018, jedyna atestowana trasa w Polsce

logo garmin series 100x100Elbląg to już stały punkt na mapie cyklu Garmin Iron Triathlon. Znakomita lokalizacja zawodów i tłumy kibiców sprawiają, że ta impreza za każdym razem wyróżnia się doskonałą atmosferą. Zgromadzeni na elbląskiej Starówce mają okazję do śledzenia zaciętej rywalizacji najlepszych, polskich triathlonistów oraz amatorów tej dyscypliny i debiutantów, którzy pierwszy raz chcą spróbować swoich sił w triathlonie.

Czytaj dalej

Poznań organizatorem Triathlonowych Mistrzost Europy ETU na dystansie długim

logo mistrzostw Europy triathlon poznan 2016Stolica Wielkopolski Poznań to miast, które od lat utożsamiane jest z organizacją imprez sportowych na wysokim poziomie. Wśród najbardziej rozpoznawalnych imprez organizowanych przez miasto znalazły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, EuroBasket, czy Mistrzostwa Świata w kajakarstwie i wioślarstwie. W 2016 roku w ramach jednej z największych imprez triathlonowych w Europie Wschodniej zostaną zorganizowane Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim.

Czytaj dalej

Więcej artykułów…