Norman Tec

Frederik Van Lierde wystartuje w triathlonie Abu Dhabi

Zwycięzca tegorocznej edycji Ironman Kona, Frederik Van Lierde , potwierdził swój start 15 marca 2014 roku w Abu Dhabi International Triathlon traktując ten start jako otwarcie sezonu.

Van Lierde odniósł już zwycięstwo w Emiratach na początku tego roku i było to jego drugie zwycięstwo pod rząd. Start w przyszłorocznej imprezie miał by być hat-trickiem zwycięstw tego zawodnika w Abu Dhabi. Tegoroczne zwycięstwo utorowało mu drogę do bardzo udanego sezonu, w którym udało mu się zgarnąć cztery zwycięstwa, a na sam koniec tytuł Mistrza Świata na Mistrzostwach Świata Ironman na Hawajach, obalając sześcioletnią dominację australijczyków.

Abu Dhabi International Triathlon będzie pierwszą imprezą Frederika od jego spektakularnego finału sezonu 2013. Z pewnością wszystkie oczy będą zwrócone na belgijskiego triathloniste by sprawdzić, czy może on kontynuować swoją passę i skutecznie bronić tytułu.

abudhabi tri

„Abu Dhabi zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, jest to impreza, która niewątpliwie może pomóc mi stać się mistrzem świata. Impreza, miasto i ludzie zawsze witają mnie z otwartymi ramionami, a wsparcie które otrzymuje jest fantastyczne.

„W przyszłym roku, mam nadzieję, że odniosę moje trzecie zwycięstwo w Abu Dhabi. Impreza nigdy nie jest łatwa, ponieważ skład elity zawsze jest bardzo silny, ale wiem, że zwycięstwo w Abu Dhabi może pozwolić mi wejść na nowy poziom, wyższy poziom, więc będę w pełni przygotowany do imprezy w dniu 15 marca. „
Abu Dhabi International Triathlon jest kluczowy w sezonie triathlonowym, przyciągając najlepszych na świecie triatlonistów i zawodników z ponad 50 krajów. Tegoroczny triathlon gościł rekordowe 2000 zawodników rywalizujących w olśniewającej stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a wraz z 2014 rokiem i jego piątą odsłoną, będzie jeszcze większą imprezą.

Już dziś odnotowano rekordową liczbą zgłoszeń, a 50 procent miejsc jest już opłaconych na  2014 r. Abu Dhabi International Triathlon to obecnie jedna z najbardziej udanych imprez sportowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich i ma coraz większą reputację wśród globalnej społeczności triathlonowej.
Uczestnicy mają możliwość konkurowania na dystansie długim, krótkim lub sprincie dodatkowo podziwiając piękną scenerię Abu Dhabi.

Abu Zabi International Triathlon oferuje trzy dystanse; 223 km ‘dystans długi „(3 km pływania, 200 km roweru i 20 km biegu),” dystans krótki " (1,5 km pływanie, rower 100 km i 10 km biegu) i oczywiście sprint (750m pływania, 50 km na rowerze i 5 km biegu). Zarówno "dystans krótki" i "Sprint" będą posiadały osobną klasyfikację drużynową.

Udostępnij na FB