Norman Tec

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w triathlonie znowu w Liverpoolu

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w triathlonie w Liverpoolu mają na celu rozwinięcie wyścigu, który odbył się w 2013 roku, gdzie ponad 1500 sportowców rywalizowała na trasie, która przeprowadzona była wśród najbardziej znanych zabytków Liverpoolu w tym Albert Dock, Echo Arena i Liver Building.

Wyścig na dystansie olimpijskim odbędzie się 10 sierpnia 2014 i z pewnością zgromadzi wielu najlepszych zawodników z grup wiekowych w całej Wielkiej Brytanii. Wydarzenie będzie również gospodarzem Mistrzostw Elity brytyjskich zawodników tych młodszych jak i starszych, a dodatkowo brytyjskich mistrzostw w Paratriathlonie, które przyciągną bardzo znane nazwiska planujące start w Rio w 2016 roku na Igrzyskach Paraolimpijskich.

Jon Ridgeon, brytyjski dyrektor generalny triathlonu i zawodów krajowych, powiedział: "Brytyjskie mistrzostwa w Liverpoolu są w stanie zagwarantować światowej klasy wyści w samym sercu Liverpoolu. To wydarzenie jest dla każdego, czy jesteś nowicjuszem w sporcie czy starasz się o członkostwo w zespole Wielkiej Brytanii w konkretnej grupie wiekowej. Czekamy na powrót do tego kultowego miejscu i mamy nadzieję, że zainspirujemy miasta do podjęcia wyzwania jakim jest triathlon. "

Członek gabinetu Rady Miasta Liverpool ds. kultury i turystyki, radny Wendy Simon, powiedział: "To fantastyczna wiadomość, że to wydarzenie sportowe powróci do miasta ponownie w 2014 roku.

liverpool

"W tym roku była to jedna z głównych atrakcji naszego kalendarza sportowego i to było cudowne zobaczyć tak wielu uczestników we wszystkich możliwych konkurencjach na terenie naszego miasta”

"Jestem pewien, że impreza w 2014 będzie jeszcze bardziej popularna, a my czekamy na wielu zawodników gotowych podjąć wyzwanie w Liverpoolu!"

Udostępnij na FB