Norman Tec

Ogłoszono termin triathlonu Challenge Gold Coast

Challenge Family ogłosiła termin Challenge Gold Coast, nowy triathlon na dystansie średnim, ½ Ironman, która odbędzie się w Palm Beach Currumbin w niedzielę 24 sierpnia 2014.

Włączenie wyścigu Gold Coast uzupełnia kalendarz Challange Australia. Jest to czwarty wyścig w tej serii, która obejmuje obecnie Challange Melbourne, Challange Forster i Challenge Batemans Bay.

Goldcoast

Impreza Południowo Wschodnia Gold Coast odbędzie się na dystansie 1,9 km pływania w Currumbin Creek, 90 km jazdy rowerem przez doliny Currumbin i Tallebudgera, a następnie 21,1 km biegu z widokiem na potok Currumbin, plażę Currumbin i plażę Tugun.

Radny miasta Gold Coast, Daphne McDonald powiedział: "Witamy Challange Family, tą międzynarodową markę w południowym Gold Coast z otwartymi ramionami”. Przewidywana frekwencja 1500 sportowców i duży odsetek podróżujących z rodzinami, będzie generować duży wpływ ekonomiczny na obszarze.

W corocznym konkursie „Zatrzymajmy Australijskie Piekno” najczystszą plażą w 2013 roku nazwano Plażę Currumbin w Australii. To w połączeniu z naszym rozbudowanym zapleczem spowoduje, że impreza zaprezentuje naszą szeroką gamę atrakcji turystycznych i przyrodniczych w południowym Gold Coast. "

McDonald dodał: "Z lotniska Gold Coast Coolangatta zawodnicy mają dosłownie kilka minut drogi do szeregu opcji zakwaterowania i restauracji. Jest to idealne miejsce dla Challenge Gold Coast. Mamy tak wiele do zaoferowania, a obszar plaży Currumbin Palm naprawdę jest ukrytym skarbem. "

Felix Walchshöfer, prezes Challenge Family, powiedział Challenge Gold Coast realizuje cel długoterminowy dla światowej serii triathlonu: "Gold Coast jest znane nie tylko jako atrakcyjne miejsce wypoczynku, ale także jako centrum triatlonu. Jest domem dla ogromnej liczby zawodników, którzy z pewnością ucieszą się z wiadomości, że na ich podwórku będzie organizowana impreza na międzynarodowym poziomie. Dodatkowo nie mam wątpliwości, że impreza będzie przyciągała zawodników z całej Australii i zagranicy ze względu na doskonałą lokalizację zawodów i bardzo dobrej organizacji imprezy. "

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników elity i zawodnik, który regularnie bierze udział w Challenge Tim Berkel, jest podekscytowany, że powstanie kolejny wielki wyścig w Australii, "Dodając kolejne wydarzenie w Australii z pulą nagród w wysokości € 25,000 wielu zawodników nie będzie szukała imprez poza Australią ", powiedział.

"Challenge Gold Coast odbywa się w idealnym momencie, aby przygotować się do Mistrzostw Świata. Bardzo podoba mi się to, że przygotowania możliwe są w takiej pięknej okolicy" Berkel skomentował.
Widzowie będą mogli oglądać zawody z Salk Oval, gdzie będzie strefa zmian i linia mety, jak również drugie okrążenie etapu biegowego. Dodatkowo kibice będą mieli łatwy dostęp do poruszania się, a to z kolei pozwoli im obserwować zawodników na etapie pływackim.

Kiedy zapytano Tima Berkela o przebieg trasy rowerowej powiedział "odróżni mężczyzn od chłopców. Będzie trudno, ale to jest dokładnie to, czego chcemy ", powiedział.

Zgłoszenia na Challenge Gold Coast ruszyły w: piątek, 10 stycznia 2014 r. dla przyjaciół Challenge i poniedziałek, 13 stycznia 2014 r. o 9 rano do ogółu społeczeństwa.

Udostępnij na FB