Norman Tec

Powrót Laguna Lang Co-Wietnam Airlines Triathlon

Po ogromnym sukcesie inauguracyjnym Laguna Lang Co Triathlon w 2013 roku, mamy przyjemność poinformować, że impreza powróci w jeszcze większym i lepszym formacie niż kiedykolwiek.

Zawody odbędą się w sobotę 29 marca 2014. Liczna grupa profesjonalnych sportowców oraz amatorów spotka się po raz kolejny w przepięknej Lang Co. Miejsce to cieszy się międzynarodowym uznaniem i uważane jest za jedną z najpiękniejszych zatok na świecie. W tym roku po raz kolejny zawodnicy z całego świata staną do wyzwania jakim jest start w trzech dyscyplinach kolejno pływania, jazdy na rowerze i biegania, kombinacji, która okazała się popularna wśród wielu nacji na całym świecie. W sumie, oczekuje się, że udział w zawodach weźmie 300 osób. Będą one rywalizować w czterech odrębnych kategoriach wiekowych. Najlepsze dla Ciebie? Nadal możesz być wśród nich.

Zapierającą dech w piersiach widok wybrzeża Wietnamu sprawiają, że jest to idealne miejsce do wyścigów. Zawodnicy będą pływać 1,8 km wzdłuż wybrzeża, a etap kolarski 62 km przebiegać będzie przez sielski obszar Wietnamskich wsi. Odcinek biegowy to 12 kilometrów wokół światowej klasy pola golfowego Laguna, zaprojektowanego przez Sir Nicka Faldo.

laguna-lang-co

Dyrektor Zarządzający triathlonem Laguna, Ravi Chandran, ujawnił swój cel dla tegorocznego triathlonu "Laguna Lang Co zakorzeni się na mapie globalnej, nie tylko jako światowej klasy zintegrowany ośrodek dla wszystkich turystów i właścicieli domów, ale także jako ekscytujące miejsce dla uprawiających sport i miłośników przygód. "

W zeszłorocznej imprezie wśród mężczyzn wygrał włoch Massimo Cigana, który zapowiedział, że wróci bronić tytuł. Swój start zapowiedział również Chris 'Macca "McCormack, dwukrotny mistrz świata Ironman. Rok temu wyścig kobiet wygrał Radka Vodickova, ale w tym roku nie ma jej jeszcze na liście startowej.

Oprócz zawodów głównych, sportowcy szukający nieco mniej ekstremalnych wrażeń oczywiście mają wiele opcji do wyboru. Możliwy jest start w zespole jak również w Duathlonie. Dodatkowo ma odbyć się wyścig kolarski na dystansie 62km. Laguna Lang Co Triathlon będzie bazował na niesamowitym sukcesie swojej słynnej siostrzanej imprezy, triathlon Laguna Phuket, która w grudniu obchodziła 20lecie funkcjonowania.

Udostępnij na FB