Norman Tec

Światowe sławy triathlonu w Abu Dhabi International Triathlon

Tegoroczne zawody Abu Dhabi International Triathlon niewątpliwie przejdą do historii chociażby z tego powodu, że wystartuje w nich trzech najlepszych zawodników 2013 roku, w tym obecny mistrz świata Ironman. Swój start potwierdziło  wielu innych wybitnych sportowców. Dla wieli z nich dzień 15 marca oznacza otwarcie sezonu triathlonowego.

Aktualny mistrz Frederik Van Lierde będzie główną gwiazdą zawodów Abu Dhabi International Triathlon. Jego fenomenalny sezon 2013 doprowadził go do tytułu Mistrza Świata w Ironman na Hawajach. Abu Dhabi International Triathlon jest pierwszym występem Frederika od jego spektakularnego finału sezonu na Hawajach. Niewątpliwie wszystkie oczy będą zwrócone na belgijskiego triathloniste by sprawdzić, czy może on kontynuować swoją passę i skutecznie bronić tytułu.

abudhabitri

"Abu Dhabi zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Miasto i ludzie zawsze witają mnie z otwartymi ramionami, a wsparcie, które otrzymuje jest fantastyczne.”

"W tym roku, mam nadzieję, że odniosę moje trzecie zwycięstwo w Abu Dhabi. Impreza nigdy nie jest łatwa, ponieważ elita zawsze reprezentowana jest przez silnych zawodników, ale wiem, że zwycięstwo w Abu Dhabi może przenieść mnie na nowy poziom, więc będę w pełni przygotowany do imprezy w dniu 15 marca. "
Eneko Llanos z Hiszpanii, który przybiegł na drugim miejscu w zeszłorocznej imprezie, będzie również mile widziany w trakcie powrotu do ścisłej elity. Jako jeden z najbardziej walecznych zawodników, Llanos jest jednym z najważniejszych pretendentów do tytułu.

"Chciałbym bardzo dobrze zacząć mój sezon startem w Abu Dhabi International Triathlon. Jest to prawdopodobnie najbardziej malowniczy triathlon na świecie. Bardzo niewiele zabrakło mi do najwyższego stopnia podium w zeszłym roku, a to jeszcze bardziej zmobilizowało mnie do walki o złoto w tym roku."

Kolejnym zawodnikiem liczącym się w walce na dystansie długim wśród mężczyzn będzie niewątpliwie Tyler Butterfield, który szuka kolejnego imponującego roku po jego 2013 roku. Rok temu w Abu Dhabi zajął trzecie miejsce. Mocny początek sezonu w wykonaniu Butterfielda pozwolił mu zanotować udany cały rok, w którym dwa razy znalazł się na podium w Ironman 70.3 w Calgary i Muncie. Dodatkowo zajął dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 i siódme miejsce w Ironman World Championship Kona. Pod koniec sezonu zajął jeszcze wysokie drugie miejsce w Ironman Cozumel.

"Nie mogę się doczekać walki z Eneko i Frederikiem ponownie w marcu tego roku i mam nadzieję na poprawę ubiegłorocznego wyniku. Nie mam żadnych złudzeń podium w Abu Dhabi jest trudne do zdobycia - jest wielu innych dobrych sportowców wszyscy zmierzający do tego samego celu. To będzie wymagający i trudny wyścig, na to zawsze jest gwarancja. "

Inni zawodnicy powracający do elity to między innymi James Cunnama (Republika Południowej Afryki), który zajął 4. miejsce w zeszłorocznym Ironman na Hawajach i Per Bittner (Niemcy), który zajął mocną 5 pozycję w zeszłorocznym Abu Dhabi International Triathlon. Alistair Brownlee mistrz olimpijski i mistrz świata 2012 jego brat Jonathan potwierdzili również, że będą walczyli w tegorocznym starcie na dystansie krótkim.

Rekordowa liczba zgłoszeń do dnia dzisiejszego i 70% miejsc zarezerwowanych stawia Abu Dhabi International Triathlon jako jedną z najbardziej znamienitych i udanych imprez sportowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich i posiada coraz większą reputację wśród globalnej społeczności triathlonowej.

Udostępnij na FB