Norman Tec

Ironman UK triathlon proponuje zmianę trasy rowerowej

Organizatorzy Ironman Uk chcą przedłużyć pętlę rowerową by ta stała się jeszcze bardziej widowiskowa i przyciągnęła jeszcze więcej sponsorów i kibiców. Planowane zmiany mają wpłynąć na jeszcze większą popularność tych zawodów w ich dziesiątą rocznicę powstania.

W następstwie nieprzewidywanego popytu na miejsca w edycji Ironman UK 20 lipca 2014 roku, które zostały wyprzedane w rekordowe 50 godzin, przez zawodników z ponad 30 krajów organizatorzy współpracują z władzami, aby nadchodząca impreza była nie tylko największym wydarzeniem z cyklu Ironman, które kiedykolwiek odbyło się w Wielkiej Brytanii, ale także pragną poprawić przebieg trasy dla zawodników by dodatkowo zwiększyć korzyści ekonomiczne, które aktualnie szacowane są na poziomie 3,5 mln funtów.

W celu osiągnięcia tego, organizator Ironman UK proponuje poprowadzić trasę rowerową podzieloną na dwa okrążenia. Taki zabieg pozwoli organizatorom pomieścić więcej sportowców chcących wziąć udział w wyścigu. Wydarzenie zapewni widowisko klasy światowej nie tylko społeczności lokalnej i kibicom z całego świata, ale również da możliwości wypromowania się wielu małym miejscowością.

Ironman zaorasza do otwartego spotkania publicznego w Runshaw College Euxton Lane, Euxton, Chorley, Lancs, PR7 6AQ między godziną 7-9 rano, we wtorek 04 lutego o na, którym będzie możliwość dostarczenia informacji i odpowiedzi na pytania dotyczące proponowanego przebiegu nowej trasy kolarskiej. Jest to okazja dla mieszkańców i przedsiębiorców, aby dowiedzieć się więcej o zmianach w trasie.

IMUK

Kevin Stewart, dyrektor zarządzający Ironman UK, powiedział: "Ironman UK traktowany jest jako jeden z największych wyścigów na europejskim Ironman Tour, a to nie byłoby możliwe bez życzliwości i wsparcia władz i mieszkańców. Mamy nadzieję, że proponowana nowa trasa rowerowa będzie nadal opierać się na sukcesie imprezy i pozycji Ironman UK jako flagowego triathlonu w Wielkiej Brytanii. "

Udostępnij na FB