Norman Tec

Alexander i Moffat odnoszą zwycięstwo w Ironman 70,3 w Geelong

Craig Alexander i Emma Moffatt wygrywają w Ironman 70.3 Geelong Triathlon w bardzo wietrzny i gorący dzień w WiKtorii.

W tym roku zima w Polsce jest wyjątkowo łaskawa i bez wątpienia pozwala na trenowanie na świeżym powietrzu. Sezon triathlonowy w Polsce zaczyna się dopiero w maju. Na Świecie sytuacja ma się zgoła odmiennie i czołowi zawodnicy startują praktycznie cały rok. Nie inaczej było w minioną niedzielę. 9 lutego odbyły się zawody z cyklu Ironman 70,3 w Geelong. Jest to miasto w stanie Wiktoria w Australii.

Podczas wyścigu elity kobiet prowadzenie od samego startu objęła brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Bejing – Emma Moffat. Dystans 1900 metrów pływania Australijka pokonała w 26:49 co dało jej przewagę 3 minut nad kolejnymi zawodniczkami. Etap kolarski należał niewątpliwie również do Emmy, która 90km pokonała w 02:32:29. W strefie zmian T2 Moffat miała przewagę na poziomie 10 minut. Jak się później okazało odniosła ona pewne zwycięstwo przybiegając na metę 13 minut przed kolejną zawodniczką. Warty uwagi jest fakt iż jest to jej pierwsze zwycięstwo na dystansie Ironman 70.3. Łączny czas zwyciężczyni to 4:30:58. Druga z czasem 4:43:11 była Rebecca Hoschke, a trzecia Lisa Marangon z czasem 4:50:15.

Moffat Geelong

W Geelong odbył się również start elity mężczyzn, w której wystartował Craig Alexander trzykrotny Mistrz Świata Ironman.

Wyścig mężczyzn rozpoczął się prowadzeniem trzech panów - Claytona Fettella, Courtney'a Atkina oraz Jamesa Seear'a, którzy etap pływacki pokonali odpowiednio w czasie 00:24:35, 00:24:39, 00:24:42. Jak się później okazało żaden z panów nie ukończył zawodów. Craig Alexander i Reed wysunęli się na prowadzenie w wyścigu na 60 kilometrze jazdy rowerem i nie oddali go aż do końca wyścigu. Obaj zawodnicy stoczyli wspaniały bój podczas etapu biegowego. Dopiero na drugiej pętli półmaratonu Reed musiał uznać wyższość swojego rywala i ostatecznie przegrał ze swoim rodakiem. Trzecie miejsce przypadło Bradowi Kahlefledtowi, który zanotował najszybszy czas biegu - 1:18:29. Czas zwycięzcy Craiga Alexandra to 4:06:00. Tim Reed stracił 3 minuty uzyskując czas 4:09:34.