Norman Tec

Uruchomiono zapisy na triathlon w Pniewach

Kilka tygodni temu dotarła do nas informacja, że planowana jest kolejna impreza triathlonowa w coraz to szerszym kalendarzu na terenie naszego kraju. Kolejnym punktem na triathlonowej mapie Polski będą Pniewy, miejscowość w województwie wielkopolskim położone nad jeziorem Pniewskim.

tripniewy

Zawody zostaną zorganizowane na dwóch dystansach: dystans Sprint (0,75km-20km-5km) oraz dystans Olimpijski (1,5km-40km-10km). Część pływacka odbędzie się na Jeziorze Pniewskim. Trasa rowerowa rozegrana zostanie na terenie gminy Pniewy na odpowiednio trzech i pięciu pętlach. Trasa biegu będzie prowadziła po ulicach i chodnikach miasta Pniewy odpowiednio na 2 i 4 pętlach. Dodatkowo rozegrane zostaną zawody w aquathlonie, dyscyplinie składającej się z pływania oraz biegania odpowiednio na dystansach dla dzieci 100m./1000m. oraz młodzieży 400m./2000m.. Impreza odbędzie się 29 czerwca 2014 roku.

Organizatorom imprezy udało się pozyskać dotację z Unii Europejskiej, co pozwoliło na ustalenie niższego poziomu opłat startowych odpowiednio 60/80 złotych w zależności od dystansu na jakim będzie startował zawodnik. Promocyjna opłata obejmuje pierwszych 100 zawodników na każdym z dystansów. Opłata za aquathlony wynosi 20 złotych.

Na stronie organizatora można zapoznać się ze szczegółowym harmonogramem imprezy, regulaminem i informacjami dotyczącymi trasy. Dodatkowo dla wszystkich startujących został opracowany plan treningowy szykujący pod czerwcową imprezę.
Zapraszamy do odwiedzania strony organizatora http://www.triathlonpniewy.pl/

Udostępnij na FB