Norman Tec

Barbara Riveros-Diaz i Gonzalo Tellechea wygrywają South American Games triathlon

Gwiazda  Międzynarodowej Unii Triathlonowej ITU Barbara Riveros-Diaz z Chile i Gonzalo Raul Tellechea z Argentyny odnieśli zwycięstwa w elitarnych zawodach z cyklu  The South America Games Triathlon w Santiago, w Chile.

Riveros-Diaz wygrała zawody elity kobiet po pojedynku z Pamelą Oliveira  z Brazylii. Pojedynek został ostatecznie rozstrzygnięty podczas biegu. Oliveira okazała się najlepsza na etapie pływackim uzyskując czas 19:22, dający jej 1:29 przewagi nad drugą Riveros-Diaz. Chilijska zawodniczka nadrobiła  aż 9 sekund w pierwszej strefie zmian, i dodatkowo 44 sekundy  podczas etapu kolarskiego. Jak się potem okazało Riveros-Diaz uzyskując czas przejazdu 01:04:43 została najszybszą zawodniczką zawodów. Po pobycie w strefie zmian T2 Chilijska zawodniczka miała przewagę 36 sekund nad drugą Oliveirą.

Po bardzo krótkim pobycie w strefie zmian obie zawodniczki rozpoczęły kończący zawody bieg. Szybo okazało się, że zawodniczka z Chile jest najmocniejsza tego dnia i ostatecznie to ona wygrała całe zawody. Warto dodać, że również etap biegowy Barbara Riveros-Diaz pokonała najszybciej ze wszystkich startujących pań uzyskując czas biegu 00:35:53. Jako druga na mecie zameldowała się Pamela Oliveira tracąc do Riveros-Diaz 17 sekund. Podium pań uzupełniła Elizabeth Bravo 3:33 do zwyciężczyni.

Southamericagameswms

Wśród elity Panów zwycięztwo odniósł Gonzalo Raul Tellechea uzyskując czas 1:52:43. Luciano Taccone tracąc 4 sekundy zajął drugie miejsce podium. Jako trzeci na mecie uplasował się Felipe Barraza z Chile tracąc 11 sekund do zwycięzcy.