Norman Tec

Inauguracyjne Challenge Batemans Bay dla Vodickovej i Kahlefeldta

W ubiegłą niedzielę Brad Kahlefeldt i Radka Vodickova odnieśli zwycięstwo w inauguracyjnym Challenge Batemans Bay na południowym wybrzeżu Nowej Południowej Walii.

Josh Amberger pokonał dystans 1900 metrów w czasie 23:33. Taki wynik dał mu drugie miejsce w pierwszej strefie zmian. Szybko jednak okazało się, że Amberger jest w bardzo dobrej formie kolarskiej i po etapie 90 km jazdy rowerem miał już 1:23 przewagi nad drugim Pete Jacobsem i 1:27 nad Kahlefeldtem i Samem Appletonem. Na uwagę zasługuje fakt iż Amberger uzyskał najlepszy czas przejazdu tego dnia  02:13:17. Po wybiegnięciu z drugiej strefy zmian do walki włączył się Kahlefeldt, który dysponuje doskonałą szybkością dzięki startą w cyklach ITU. Dystans półmaratonu pokonał w czasie 01:12:17, uzyskując ostatecznie czas łączny 3:51:59 z 02:34. Jako drugi na mecie zameldował się Josh Amberger, który przegrał z Australijczykiem o 2:34. Jako trzeci na mecie pojawił się Sam Appleton tracąc 5:03 do zwycięzcy.

Challenge Bahamas

Właściwie, można by powiedzieć, że Vodickova wygrała cały wyścig już podczas etapu pływackiego. Dystans 1900 metrów pokonała w czasie 25:50. Taki wynik dał jej ponad 4 minuty przewagi nad resztą elity Pań. Szybko jednak okazało się, że nawet przewagę 4 minut można bardzo szybko roztrwonić. Jessica Fleming tracąc 05:37 w strefie T1 z pewnością nie myślała o łatwej przegranej ze swoją rywalką. 90 km jazdy rowerem pokonała w najlepszym tego dnia czasie 02:31:37 i w strefie T2 miała już 8 sekund przewagi nad jej Czeską rywalką i 1:02 nad Belindą Granger z Australii.

Po  włożeniu butów do biegania, Vodickova pokazała wolę walki i chęć zwycięstwa. Dystans 21,1 km biegu pokonala w czasie 01:23:40, 06:35 lepiej niż Fleming i dokładnie 8 minut szybciej niż Granger. Vodickova ukończyła zawody z czasem 04:28:40 uzyskując przewagę 06:24 nad wicemistrzynią Fleming i 08:59 na Granger.