Norman Tec

Marcus Fernandes i Flavia Fernandes wygrali TROFEU Brasil Triathlon w Santos

Marcus Fernandes i Flavia Fernandes zdobyli tytuły w wyścigach elity na dystansie olimpijskim w Trofeu Brasil de Triathlon. Zawody odbyły się 23 marca 2014 w Brazylijskim Santosie.

Marcus Fernandes rozpoczął zawody od bardzo dobrego występu podczas pływania. Dystans 1500 metrów przepłynął w 18:57. Ten bardzo dobry wynik dał mu prowadzenie w całym wyścigu. Po rozpoczęciu etapu kolarskiego liczącego 40 kilometrów szybko okazał się, że również tutaj jest najlepszym zawodnikiem tego dnia. Trasę kolarską pokonał w czasie 55:19 powiększając jeszcze przewagę nad rywalami. Po wybiegnięciu ze strefy zmian T2 było prawie pewne, że całe zawody wygra Fernandes. Podczas etapu biegowego najszybszy okazał się  Raphael Menezes Dos Santos, który dystans 10 km przebiegł w czasie 00:33:51.  Mimo to całe zawody wygrał Fernandes uzyskując czas 1:50:09 i przewagą 1 i 28 sekund nad drugim Dos Santosem i 1:48 nad trzecim Frederico Monteiro.

Flavia Fernandes  rozpoczęła zawody najszybciej przepłyniętym odcinkiem 1500 metrów (21:52). Dodając do tego 4-ty czas przejazdu trasy kolarskiej 01:05:08 i 3-ci-czas biegu 40:07 mogła cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa w czasie 2:07:07. Flavia Fernandes uzyskała 41 sekund przewagi nad wicemistrzynią Vanessą Giannini i 56 sekund nad trzecią Giselle Bertucci.

Giannini popisała się najszybszym przebiegnięciem dystansu 10km  (39:55), a 4 czwarta tego dnia Bruna Saglietti była najszybsza na rowerze 01:02:18.