Norman Tec

Wild i Vodickova triumfują w Laguna Lăng Cô triathlon

Szwajcar Ruedi Wild został nowym mistrzem wśród elity mężczyzn, a Radka Vodickova z Czech obroniła swój tytuł mistrzyni kobiet w drugim roku istnienia Laguna Lang Co - Vietnam Airlines Triathlon. Najszybszemu zawodnikowi ukończenie wyścigu zajęło nieco ponad 2 i pół godziny. Zawody odbyły się 29 marca 2014 roku w Laguna Lang Co w środkowym Wietnamie.

Piękny słoneczny dzień w Lang Co zafundował zawodnikom wyśmienite warunki do ścigania się. Dystans jaki mieli do pokonania zawodnicy to 1,8 km pływania, 62 km jazdy rowerem, i na koniec 12 km biegu.
Ruedi pokonał dystans 1800 metrów w czasie 0:23:02, etap kolarski pokonał w bardzo dobrym czasie 1:26:53. Dystans 12 kilometrów biegu Szwajcar pokonał w czasie 00:43:21.  Całkowity czas Ruediego Wilda to 02:35:35. Michael Murphy, mimo upadku na rowerze dzień wcześniej, był drugi uzyskując czas 2:38:51. Ubiegłoroczny zwycięzca Laguna Lang Co Massimo Cigana był trzeci w czasie 02:39:21.

W wyścigu elity damskiej, Czeska olimpijka Radka Vodickova z powodzeniem obroniła tytuł Laguna Lang Co Triathlon. Dystans 1,8 km pływania pokonała w czasie 00:22:59, dokładając do tego 01:43:48 jazdy rowerem, 00:47:15 biegu. Zwyciężczyni zameldowała się na mecie w czasie 02:56:43. Belinda Granger zajęła 2 miejsce podium tracąc do zwyciężczyni nieco ponad 9 minut  (03:05:49). Niemka Katja Rabe uzupełniła podium uzyskując czas zawodów 03:13:37.

Drugi Laguna Lang Co - Wietnam Airlines Triathlon gościł ponad 250 zawodników z 28 krajów konkurujących na trasie w bardzo wysokiej temperaturze i wilgotności. Inauguracyjny wyścig kolarski amatorów Laguna Lang Co odbywający się po południu na tej samej trasie zgromadził znaczną liczbę miejscowych entuzjastów rowerów. Organizatorzy z pewnością chcą by ich impreza z roku na rok rozwijała się tak jak do tej pory. W nieoficjalnym komunikacie organizator zapowiedział, że za rok odbędzie się kolejna edycja wraz z kolejnymi atrakcjami dla rodzin zawodników i amatorów sportu.

Lagunalangco

Zwycięzca Ruedi po przebiegnięciu mety powiedział: "Ta niesamowita trasa, przebiegająca w pięknej scenerii, wraz z wielkim entuzjazmem tłumu bardzo motywowała. Ścigałem się w wielu miejscach, ale Laguna Lang Co Triathlon to jedna z moich ulubionych tras. W Wietnamie startowałem pierwszy raz, ale na pewno wrócę tutaj w przyszłym roku."

langcotriathlon

Zwyciężczyni wśród elity kobiet Vodickova powiedziała: "Bieg prowadzony przez Banyan Tree był piękny, i był jeszcze bardziej niesamowity niż w ubiegłym roku. Dla mnie ten triathlon to więcej niż wyścig, to wspaniałe wakacje i chciałbym wrócić tutaj i obronić tytuł mistrzyni w przyszłym roku. "