Norman Tec

Austria została gospodarzem Mistrzost Świata Ironman 70.3 w 2015 roku

Ironman zapowiedział, że Zell am See-Kaprun, obszar znajdujący się w kraju związkowym Salzburgland w Austrii został wybrany na gospodarza Mistrzostw Świata w Ironman 70.3 Triathlon w 2015 roku.

Austria będzie czwartym przystankiem Mistrzostw Świata Ironman 70.3. Zawody po raz pierwszy odbyły się w Clearwater na Florydzie w 2006 roku. Po czterech edycjach, wyścig przeniósł się do Henderson, w stanie Nevada. Wyścig w pobliżu Las Vegas odbywał się przez kolejne trzy lata. Tegoroczne mistrzostwa świata odbędą się w Mont Tremblant w Kanadzie.

Wizyta w Austrii w 2015 roku oznaczać będzie, że po raz pierwszy wyścig o Mistrzostwo Świata Ironman 70.3 odbędzie się w Europie. Ironman 70.3 w Zell am See-Kaprun odbył się po raz pierwszy w 2012 roku i od razu zyskały rzesze fanów. Niewątpliwie bardzo dobra organizacja i wymagająca trasa wpływa korzystnie na rozwój tej imprezy. Dodatkowo uzyskanie statusu organizatora Mistrzostw Świata jeszcze bardziej wpłynie na promocję tego pięknego Austriackiego regionu.

zellamsee1

Konferencja prasowa z udziałem prezesa Ironman Andrew Messicka, odbędzie się 8 kwietnia tego roku. Więcej informacji na temat imprezy, w tym przebiegu trasy i całej organizacji zostaną podane w 2015 roku.

zellamsee

Udostępnij na FB