Norman Tec

Mistrzostwa Świata w triathlonie Ironman 70.3. Zmiany.

Gospodarz Mistrzostw Świata w Ironman 70.3 będzie gospodarzem dwóch wyścigów. Pierwszy wyścig odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia 2015 r. i będzie to czwarty triathlon Ironman 70.3 w Zell am See-Kaprun. Następnego dnia, ponad 2000 czołowych sportowców z całego świata, którzy otrzymali prawo do startu w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 wystartuje na tej samej trasie.

"Chcemy przeprowadzać Mistrzostwa Świara Ironman 70.3 w wielu miejsach na całym świecie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że doprowadziliśmy do organizacji wyścigu w sercu Europy już w 2015 roku ", powiedział Andrew Messick, dyrektor generalny Ironman. "Zell am See-Kaprun oferuje zaplecze technicznie i piękną trasę, która jest dopasowana do imprezy rangi Mistrzostw Świata. Organizacja dwóch imprez jedna po drugiej, spowoduje, że Mistrzostwa Świata będą miały charakter festiwalu triathlonowego i jeszcze bardziej rozpropaguje serię Ironman 70.3."

Format podwójnego wyścigu nie jest jedyną nowością. Po wprowadzeniu dwóch pętli na inauguracyjnym Ironman 70.3 Zell am See-Kaprun, w 2012 roku, wyścig w 2014 będzie obejmował nową pętlą rowerową , która przeprowadzi sportowców przez spektakularne austriackie Alpy, dokładając do tego wspinaczkę na 1280 metrów nad poziomem morza.

ZellamseeWC

Położony zaledwie godzinę jazdy od Salzburga, Zell am See-Kaprun znajduje się w pięknych Austriackich Alpach. Sportowcy będą pływać 1,9km, jeździć 90km na rowerze i biegać 21,1km, dodatkowo ciesząc się krystalicznie czystymi wodami jeziora Zell wraz z zapierającymi dech w piersiach widokami na góry i łąki.

"Jestem bardzo dumny, że możemy przyjąć Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w 2015 roku. Zapraszamy wszystkich do Zell am See-Kaprun, w prowincji Salzburg. Czekamy na rywalizację sportowców z całego świata. "powiedział Wilfried Haslauer, gubernator stanu Salzburga.

"Położony w samym sercu stanu Salzburskiej, Zell am See-Kaprun oferuje doskonałą infrastrukturę sportową i rekreacyjną, łatwy dostęp i piękne otoczenie. Wierzymy, że zawodnicy przyjadą tutaj jako goście, a wyjadą jako przyjaciele ", dodaje Andreas Winkelhofer, dyrektor marketingu landu.

Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w 2014 roku odbędą się w Mont-Tremblant, Quebec. Zawody odbędą się w Kanadzie dniu 7 września 2014 roku. Przewiduje się, że prawie 120 tysięcy sportowców weźmie udział w globalnej serii Ironman 70.3 w sezonie 2014-2015, który składa się z ponad 70 imprez w miejscach takich jak Australii, Japonii, Hiszpanii i Republice Południowej Afryki. Każdy zwycięzca grupy wiekowej w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 w 2014 automatycznie kwalifikują się do Mistrzostw Świata Ironman 70.3 w 2015.

Udostępnij na FB