Norman Tec

IRONMAN przejmuje triatlony w Barcelonie

IRONMAN wcielił w swoje szeregi Trithlon Hiszpanii SL, właścicieli i organizatorów Challenge Barcelona i Half Challenge Barcelona. Wyścigi te będą teraz nazywać się IRONMAN Barcelona i  IRONMAN 70,3 Barcelona i odbędą się odpowiednio w dniu 5 października i 18 maja 2014 r.

Ponadto w przyszłości triathlon na dystansie długim odbędzie się w Santa Ponsa na Majorce. Cykl IRONMAN ma teraz siedem wyścigów w Hiszpanii, w tym IRONMAN Lanzarote, IRONMAN 70,3 Lanzarote, IRONMAN Mallorca i Thomas Cook IRONMAN 70,3 Mallorca.

"Cieszymy się, że w dalszym ciągu poszerzamy nasz Globalny kalendarz imprez tym razem dołączając Triathlon w Hiszpanii," powiedział Andrew Messick, dyrektor generalny IRONMAN.

"Wcieliliśmy Hiszpański triathlon w cykl Ironman ponieważ szukaliśmy sposobu, aby rozwijać nasze wyścigi przy zapewnieniu najwyższych standardów jakości dla naszych zawodników, partnerów i miast-gospodarzy. Jesteśmy podekscytowani współpracą z globalną marką jaką jest IRONMAN" powiedział Francesc Camarasa, Dyrektor Zarządzający Triathlonu w Hiszpanii.

Costa del Maresme
 
Z pewnością Calella gmina i miasto nadmorskie położone 56km od Barcelony wzmocni swoją reputację i osiągnie poziom jednego z najlepszych triathlonów Europy. Główna baza zawodów znajduje się na "Costa del Maresme," w odległości 50 km od Barcelony. Jest to bardzo popularne miejsce odwiedzane przez wielu turystów, a teraz dodatkowo przez sportowców z całego świata.

" Wyścigi organizowane w naszym regionie stały się kluczowymi elementami naszego rocznego kalendarza wydarzeń. Pozwalają nam one uzyskać znaczny wpływ ekonomiczny i pozytywną reakcję naszej społeczności. Z rodziną IRONMAN, sport jakim jest triathlon w pełni dotrze do naszego regionu, a my zapraszamy zawodników, partnerów z otwartymi ramionami i sercami , "dodaje Montserrat Candini, burmistrz Calella.
IRONMAN Barcelona gwarantuje pulę nagród na poziomie 50.000 €. Wyścig będzie oferować 50 slotów w poszczególnych grupach wiekowych na Mistrzostwa Świata IRONMAN w 2015 roku, które odbędą się 10 października 2015 w Kailua-Kona, na Hawajach.

barcelona

IRONMAN 70.3 Barcelona gwarantuje pulę nagród 25.000 €. Ta impreza z kolei oferować będzie 30 slotów w grupach wiekowych na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70,3 ,które odbędą się 07 września 2014 w Mont-Tremblant, w Quebec, w Kanadzie. Rejestracja zawodników została otworzona, 16 kwietnia 2014.

Udostępnij na FB