Norman Tec

Ironman Tahoe się zmienia. Zawody będą łatwiejsze.

Dla wielu z nas wydawać się może absurdalne, że ktoś wybiera Ironman, i wiedząc ,że zawody tego cyklu mają zostać ułatwione. Okazuje się jednak, że jest to najbardziej rozsądne rozwiązanie w przypadku Ironman Lake Tahoe.

Organizatorzy ogłosili, że wyścig przechodzi dwie zmiany. Pierwszą z nich jest zmiana daty wyścigu Ironman 70.3. Drugą zmianą, jest zmiana trasy rowerowej prowadzącej przez strome odcinki w Martis, między Truckee i Northstar. Ten trudny odcinek został zastąpiony przez mniej wymagającą trasę. Oczywiście w dalszym ciągu zawody na dystansie 70,3 będą miały 90 km trasy kolarskiej.

lake tahoe

Podobnie jak w St George, Utah, trasa  Ironman została zastąpiona z powodu trudności, tak samo Tahoe okazała się zbyt trudna dla wielu ludzi chcących wystartować. Zarówno Ironman Tahoe jak i etap kolarski w Ironman Los Cabos zostały zmienione, dzięki czemu są łatwiejsze, ponieważ zawodnicy startujący w Ironman  używają argumentu że dystans do pokonania jest wystarczająco trudna, i nie ma potrzeby, aby było jeszcze ciężej. Niektóre zawody Ironman przetrwały i rozwijają się mimo ich bardzo trudnej topografii i pogody. Niewątpliwie tego typu zawody to Kona czy Lanzarote. Jeśli masz zamiar ukończyć 40 lub więcej pełnych Ironmanów na świecie, około połowa z nich jest ekstremalnie trudna już z powodu samego dystansu, bez zbędnej różnorodności topograficznej.

Organizatorzy Ironman otrzymali wspaniałą okazję do zaprezentowania swoich imprez na całym Świecie i z pewnością taką imprezą są zawody nad jeziorem Tahoe. Impreza odbędzie się w samym sercu gór Sierra Nevada, na wysokości 1800 metrów nad poziomem morza. Już samo położenie tej imprezy jest wystarczająco trudne i nie ma potrzeby dokładania kolejnych trudności. Wielu innych organizatorów imprez triathlonowych umiejscawia swoje wydarzenia w mniej pagórkowatych terenach i na obszarach większych metropolii szczycąc się większą frekwencją i popularnością. Z kolei organizatorzy IM Tahoe argumentują wybór trasy jej atrakcjami krajoznawczymi i pięknem przyrody. Poniżej przedstawiamy mapę przedstawiającą trasę kolarską w Ironman 70,5 Tahoe zapożyczoną ze strony http://www.slowtwitch.com.

IM Tahoe new course

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki organizator musiał zrobić wyścig bardziej dostępny dla większej liczby osób, w tym takich, którzy nie są gotowi na tego rodzaju wyzwania jak zeszłoroczny inauguracyjny Ironman Lake Tahoe.

Rejestracja do nowego Ironman Lake Tahoe 70,3 zostaną otworte 28 kwietnia. Oba wyścigi zarówno 70.3 jak i pełen Ironman odbędą się 21 września 2014.

Udostępnij na FB