Norman Tec

Ruedi Wild i Sarah Haskins wygrywają triathlon Św. Antoniego

Ruedi Wild ze Szwajcarii i Sarah Haskins ze Stanów Zjednoczonych wygrali wyścig elity mężczyzn i kobiet wygrywając przy okazji 65.000 dolarów nagrody podczas 31. edycji triathlonu Św. Antoniego.

Wild uzyskując 19 pozycję po pływaniu (19:33), 3 po rowerze (53:58) i 2 podczas biegu (31:41) ukończył zawody w czasie 1:46:46. Szwajcar wbiegł na metę 23-sekund przed wicemistrzem Bradem Kahlefeldtem z Australii i 33 sekundy przed Hunterem Kemperem z USA.  Wild poprawił swoją dotychczasową najlepsza pozycję w tych zawodach z ubiegłego roku  o 11 miejsc ,natomiast  Kemper ponownie zajął 3 miejsce w triathlonie Św. Antoniego.

Doskonały czas Szwajcara był zaledwie kilka sekund od rekordu mężczyzn na tej trasie. "W biegu, byłem bardzo pewny siebie, nie naciskałem zbyt mocno na początku i zaoszczędziłem trochę energii," powiedział Wild. "Nigdy nie rezygnuje, i myślę pozytywnie."

Biorąc po uwagę bardzo silną stawkę zawodników z całego Świata na uwagę zasługuje, 21-letni student Uniwersytetu Kolorado Rudolf von Berg , który zakończył zawody na 4 miejscu. przed wieloma międzynarodowymi gwiazdami. Von Berg, jest bardzo dobrze zapowiadającym się zawodnikiem ,który między innymi wygrał USA Triathlon Kolegiata Nationals.

Ruedi Wild stantony tri

Sarah Haskins zdobyła swój 5 tytuł w Triathlonie Św. Antoniego dobrze rozkładając siły i atakując w odpowiednim momencie. Pozwoliło jej to wyprzedzić wicemistrzynie Danii Helle Frederiksen o 22 sekundy, i finiszującą na 3 miejscu Radke Vodickovą z Republiki Czeskiej o 33 sekundy. Haskins przepłynęła dystans 1500 metrów w czasie 19:49 przegrywając tylko z Sarą McLarty o 5 sekund, i Lauren Brandon o 3 sekundy. Już podczas pływania wyprzedziła swoje największe rywalki FREDERIKSEN, Vodičkova i Alicia Kaye o ponad 30 sekund.

Podczas etapu kolarskiego najszybsza okazała się Alicia Kaye (58:43). W strefie zmian T2 zameldowała się zaledwie 1 sekundę przed Haskins. Podczas biegu na dystansie 10 km Haskins uzyskała trzeci czas tuż za Vodickovą i Fredriksen.

Haskins, srebrna medalistka Mistrzostw Świata ITU z 2008 roku i złota medalistka 2011 Pan American Games, odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo w triathlonie Św. Antoniego. Amerykanka wróciła do profesjonalnego sportu po urodzeniu córki Caroline 8 miesięcy temu.
"Byłam naprawdę żądna wygranej, i wiedziałam że zrobię co w mojej mocy," powiedziała Haskins, która pokonała dystans olimpijski w 01:56:44 poprawiając swój najlepszy czas o 11 sekund. "Ściganie się i posiadania rodziny przynosi tyle równowagi. Uwielbiam być mamą - to moja ulubiona praca. I kocham wyścigi. Kocham to, że mogę robić jedno i drugie. "

Dwukrotna mistrzyni świata Ironman Mirinda Carfrae zakończyła zawody  na 7 miejscu, 6:55 za Haskins.