Norman Tec

Triathlon Czerwonak nowością na mapie Polski

Wzrost popularności triathlonu w Polsce powoduje wzrost liczy imprez w całym kraju. Kolejną imprezą na mapie Polski będzie nowo powstały Triathlon Czerwonak, który odbędzie się w okolicy Poznania 23 sierpnia 2014.

Dokładnym miejscem rozegrania zawodów będzie Bolechówko, wieś położona na północ od Poznania w gminie Czerwonak. Start i meta oraz miasteczko triathlonowe będą zlokalizowane w okolicy kąpieliska Akwen Tropicana w Owińskach w gminie Czerwonak.

triathlon czerwonak

Zawodnicy którzy zdecydują się na start w tych zawodach będą mieli do pokonania dystans pływacki o długości 750 metrów. Etap ten zostanie rozegrany w pożwirowym zbiorniku wodnym strefie chronionej i na co dzień nie dostępnej dla pływaków. Co ważne zawodnicy będą startowali według formuły na dochodzenie tzn. będą startowali parami co 10 sekund. Dodatkową atrakcją dla zawodników będzie brak oznaczeń na etapie pływackim. Oznacza to że trasa wytyczona została z punktu A do punktu B w idealnie prostej linii.

Jeżeli chodzi o etap kolarski zawodnicy do pokonania będą mieli 2 pętle. Trasa ma dystans 26,2 km i prowadzi przez Puszczę Zielonka. Dodatkową atrakcją dla uczestników triathlonu jest etap biegowy, który zmusi wszystkich zawodników do zdobycia Dziewiczej Góry. Całkowity dystans biegu to około 11,3 km.

Udostępnij na FB