Norman Tec

Puchar Europy dla Agnieszki Jerzyk.

W ostatnią sobotę w portugalskim mieście Quarteira odbyły się zawody wchodzące w skład Pucharu Europy. Quarteira to znana miejscowość turystyczna w środkowej części wybrzeża Algarve, w południowej Portugalii. Zawody, które najbardziej interesowały Polskich kibiców odbyły się na dystansie olimpijskim czyli 1500 metrów pływania, 40 km jazdy rowerem i 10km biegu.

Zawody ukończyły 32 zawodniczki z całego świata. Agnieszka Jerzyk reprezentantka naszego kraju wygrała zawody z czasem 02:02:39 i było to drugie zwycięstwo w tym roku. Jak widać Agnieszka bardzo dobrze przygotowała się do sezonu startowego i z pewnością nie jest to jej ostatnie zwycięstwo w sezonie. Jako druga na mecie zameldowała się Francuska Emmie Charayron tracąc 24 sekundy do naszej rodaczki. Podium uzupełniła zawodniczka z Belgii Katrien Verstuyft tracąc 41 sekund do Jerzyk. Na uwagę zasługuje fakt iż całe zawody były bardzo zacięte i tak naprawdę rozstrzygnęły się podczas biegu. Miejsca innych Polek startujących w Portugalii to 8 miejsce Magdy Mielnik, 18 Ewy Komander. Niestety dwie Polki Paulina Kotfica i Agnieszka Cieślak zostały zdyskwalifikowane.

jerzyk Quarteira
W wyścigu elity mężczyzn również nie brakowało emocji, a ostateczny wynik i kolejność na mecie rozstrzygnęła się w fenomenalnym finiszu na mecie. Wyścig mężczyzn wygrał Aurelien Raphael z Francji z czasem 01:49:24. Tuż za nim zameldował się Aurelien Lebrun również z Francji. Obaj zawodnicy uzyskali taki sam czas. Podium uzupełnił Anglik Gordon Benson tracąc 11 sekund do zwycięzcy. Wśród startujących 65 mężczyzn nie zabrakło polaków, którzy uplasowali się kolejno na 46 miejscu Tomasz Brembor, 56 Tomasz Marcinek, 61 Łukasz Michalak. Zawodów nie ukończył Maciej Grembski.