Norman Tec

Guillaume i Gossage dominują Ironman Lanzarote triathlon

W ubiegły weekend odbyły się zawody z cyklu Ironman. Zawody odbyły się na Lanarote, jednej z siedmiu wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zawody odbyły się na dystansie pełnego Ironmana tj. 3,8km pływania 180km jazdy rowerem i 42,2km biegu. Zawody jak zawsze były wielkim wyzwaniem dla zawodników, którzy musieli rywalizować nie tylko ze sobą ale również z siłami natury.

Romain Guillaume osiągnął duże i imponujące zwycięstwo w Lanzarote uzyskując czas zawodów 08:47:39. Romain osiągnął najlepszy czas przejazdu trasy kolarskiej 04:56:07, który może nie brzmi imponująco, Alenie od dziś wiadomo, że na Lanzarote nie jedzie się po rekordy. Sportowcy przyjeżdżają  do Lanzarote, aby stoczyć walkę z siłą natury, a dodatkowo uzyskać slot w poszczególnych grupach wiekowych na Kona na Hawajach. Uzupełnieniem podium był Miquel Blanchart, który zdobył srebro, dodatkowo osiągając najlepszy czas biegu 02:48:12 ostatecznie kończąc zawody w czasie 08:58:06 . Bert Jammaer zajął trzecie miejsce w czasie 09:00:44.

"Dzisiaj było naprawdę fajnie. Wszystko poszło dobrze. To był prawie doskonały wyścig. Wyścig  mojego życia, "mówi Guillaume. "Moje pływanie było dobre i dodatkowo czułem się silny na rowerze. Nie próbowałem stworzyć dużej przewagi nad moimi rywalami; Ja po prostu chciałem stworzyć własny wyścig. W maratonie, starałem się śledzić tempo określone przez mojego trenera. Na km 24 biegu, widziałem, że Bert zaczyna się zbliżać więc musiałem trochę przyspieszyć. 5km przed metą wiedziałem, że jestem bezpieczny. Mój nowy trener Yves Cordier powiedział mi, że naprawdę jestem silnym zawodnikiem. Okazuje się, że jestem. Jestem dumny. Dodatkowo, jestem prawie pewien, mojego występu w Kona.

Brit Lucy Gossage pokonała Susan Blatt i zdobyła tytuł Ironman Lanzarote 2014. Mimo najlepszego czasu przejazdu trasy kolarskiej 05:27:07 Blatt nie była w stanie pokonać Gossage. Susan Blatt ukończyła zawody na drugim miejscu z czasem 9:44:59. Corinne Abraham zajęła 3 miejsce, miejsce które sprawiło jej wielką radość i satysfakcję, po tym jak złamała krzyż w sierpniu ubiegłego roku.