Norman Tec

ITU otwiera przetargi na cykl World Triathlon Series.

ITU otworzyło przetarg na World Triathlon Series dostępny dla wszystkich krajowych federacji i miast zainteresowanych organizacją nowych edycji zawodów triathlonowych na najbliższe trzy sezony.

Dodatkowym atutem organizacji zawodów cyklu jest możliwość goszczenia wyścigów z tak zwanego Grand Final Triathlon Series w 2016 i 2017 roku, które przyciągają ponad 6000 sportowców z całego Świata w poszczególnych grupach wiekowych. Dla potencjalnych organizatorów Triathlon Series możliwe jest również zorganizowanie jednej z ośmiu sztandarowych imprez w 2015 roku.

W 2015 do wybranych miast dołączy Chicago jako gospodarz popularnej serii wyścigów. Amerykańskie miasto zostało już nazwane gospodarzem ITU Triathlon World Series Grand Final 2015. Chicago swój debiut w cyklu WTS będzie miało w dniach 27-29 czerwca.

WTS triathlon

Światowa Seria Triathlonów ITU jest pierwszą serią triathlonów na świecie i oferuje możliwość startów z najlepszymi triatlonistami w miastach na całym świecie. Oprócz rywalizacji o tytuł Mistrza Świata, zawodnicy walczą o łączną pulę nagród ponad $ 2 mln USD, największą skumulowaną sumę nagród w triathlonie. Seria składa się z standardowych i sprint zdarzeń na odległość, ze jedna rasa wybrana również gospodarzem Triathlon Mixed Relay Mistrzostwa Świata.
Organizacja imprezy cyklu WTS oferuje miastom możliwość zaprezentowania się przed milionami ludzi poprzez międzynarodową widownię, przyciągając przy tym tysiące zagranicznych gości i uczestników wyścigu.

Każdy wyścig będzie transmitowany na żywo dla publiczności międzynarodowej, oferując 52-minutową relację z najciekawszych momentów wyścigu oraz relacje na żywo w Internecie i innych środkach przekazu. Miasta zainteresowane organizacją zawodów World Triathlon Series muszą złożyć dokumenty przetargowe zgodne z obowiązującymi regułami w ich federacjach krajowych.

Udostępnij na FB