Norman Tec

Ślesin triathlon już w najbliiższy weekend.

Sezon triathlonowy w naszym kraju rozpoczął się na dobre. Aura jest dość sprzyjająca, temperatura wody rośnie, a rzesza początkujących jak również bardziej zaawansowanych triathlonistów zmaga się na wielu trasach w całym kraju. Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna impreza triathlonowa w naszym kraju.

Zawody odbywające się w Ślesinie to kolejny przystanek cyklu  Garmin Iron Triathlon 2014. Wielkopolska miejscowość będzie drugim przystankiem jednego z największych cykli imprez triathlonowych w Polsce. Na wszystkich startujących jak również kibicujących czeka wiele atrakcji w tym także poprzedzające zawody główne, start dzieci dla których przygotowano zawody biegowe oraz aquathlonowe.  Impreza główna odbędzie się w niedzielę 8 maja 2014 roku. Start zaplanowano na godzinę 12:00 z plaży w Parku Miejskim. Strefa zmian, biuro zawodów, expo oraz meta zostanie usytuowana na Rynku w Ślesinie.

Mapka zaporzyczona ze strony www.irontriathlon.pl

Slesin tri mapka sytu

Wielkopolska impreza cieszy się wielką popularnością. Na listach startowych znajduje się 485 osób chcących zmierzyć się z dystansem 950 metrów pływania, 45km jazdy rowerem i 10,55km biegu. Lista startowa obejmuje wielu zawodników zarówno amatorskich jak również znane nazwiska na arenie Polskiej i międzynarodowej takie jak Mikołaj Luft. Mikołaj jest triumfatorem całej zeszłorocznej edycji cyklu. Wśród Pań wystartuje między innymi Anna Grzesiak – złota medalistka Akademickich Mistrzostw Świata w Triathlonie i wieloletnia reprezentantka Polski.

Cykl Garmin Iron Triathlon 2014 odbywa się w 5 miejscowościach w całyk kraju. Organizator w tym roku postawił na dystanse tzw. ćwiartki czyli 950 m pływania, 45km jazzdy rowerem i 10,55km biegu. W Radkowie dodatkowo zostaną rozegrane zawody na dystansie 1/8 Ironmana. Informacje o całym cyklu i poszczególnych imprezach można znaleźć na stronie organizatora www.irontriathlon.pl

Slesin

Udostępnij na FB