Norman Tec

Dublin w Irlandii został włączony do cyklu triathlonów Ironman 70,3.

Ironman i Radni z Dublina ogłosili, że inauguracyjny triathlon Ironman 70.3 Dublin będą odbędzie się w sierpniu 2015 roku, tym samym jest to kolejna impreza wprowadzona do cyklu tej największej organizacji triathlonowej Świata.

Ironman 70.3 Dublin triathlon składać się będzie z pływania na dystansie 1,9km pływania, które odbędzie się w Morzu Irlandzkim na południe od Dublina. Trasa kolarska na dystansie 90km prowadzić będzie oczywiście przez malowniczo położone okolice Dublina. Następnie zawodnicy będą mieli do pokonania 21,1 km biegu w samym centrum miasta, kończąc w Merrion Square , jednym z najbardziej znanych miejsc w Dublinie.

Dublin jest bardzo popularnym miejscem wśród turystów, a dodatkowo miasto słynie z kultury, rozrywki, przepięknej nadmorskiej scenerii i irlandzkiej gościnności. Z pewnością to Irlandzkie miasto stanowi doskonałą ofertę zarówno dla sportowców jak i osób towarzyszących.

Thomas Dieckhoff, prezes Ironman Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, powiedział: "Jesteśmy bardzo dumni i podekscytowani rozszerzeniem Ironman European Tour włączając w nasz cykl zawody w Irlandii. Pełne informacje o wyścigu będą dostępne w okresie letnim, ale biorąc pod uwagę popularność zawodów Ironman, chcieliśmy ogłosić termin imprezy wcześniej, pozwalając sportowcom na wzięcie pod uwagę zawodów w Dublinie w 2015 roku. Dublin w przeszłości był już gospodarzem dużych imprez sportowych, oferując doskonałe zaplecze dla Ironmana. "

W ostatnich latach obserwujemy wyraźny wzrost popularności triathlonu w Europie. Dodatkowo rozwijający się cykl Ironman w Europie powoduje, że kolejne miasta są zainteresowane współpracą z tak wielką organizacją. "Dublin to miasto pełne historii i bardzo popularnym obszarem turystycznym i mamy nadzieję, że zawody Ironman przyciągną sportowców z całego świata," powiedział Kevin Stewart, dyrektor zarządzający Ironmanem Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dublin

Będąc jednym z ponad 70 wydarzeń w globalnej serii Ironman 70.3, Dublin triathlon Ironman 70.3 dysponuje pulą nagród na poziomie 15.000 dolarów. Dodatkowo, wyścig będzie oferować 30 slotów kwalifikacyjnych na Mistrzostwa Ironman 70.3 w 2016 roku.

Pełne informacje o wyścigu będą dostępne jeszcze tego lata. Zawodnicy, którzy chcą zarejestrować się na Ironman 70.3 w Dublinie powinni odwiedzić stronę organizatora www.ironman.com/70.3dublin

Udostępnij na FB