Norman Tec

Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim wyiniki.

W miniony weekend 8 czerwca w Ełku, miejscowości w północno-wschodniej Polsce w województwie Warmińsko-mazurskim odbyły się zawody BEKO Ełk Triathlon. W ramach tej imprezy odbyły się 26. Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania - 40 km roweru - 10 km biegu). Równocześnie z rywalizacją seniorów prowadzona była klasyfikacja Pucharu Polski juniorów oraz Mistrzostwa Polski U23.

beko elk triathlon

W zawodach głównych w klasyfikacji mężczyzn wygrał Marek Jaskółka z Klubu Sportowego AS Szczecin uzyskując czas 01:59:06. Warto zauważyć, że to już piąty złoty medal MP w jego karierze. Drugie miejsce zajął Mateusz Kaźmierczak klub AdgarFit PRO Team z czasem 01:59:21, a trzeci był Mateusz Rak z TriTeam Rumia z czasem 02:00:28.

1 JASKÓŁKA MAREK (1) POLPOL SZCZECIN BIURO PODRÓŻY AS MSEN-1 1:59:06
2 KAŹMIERCZAK MATEUSZ (2) POLPOL KALISZ ADGARFIT PRO TEAM MSEN-2 1:59:21
3 RAK MATEUSZ (3) POLPOL RUMIA UKS TRI-TEAM RUMIA MSEN-3 2:00:28
4 GLAVATSKI ROMAN (30) UKRUKR     -0 2:01:56
5 MARCINEK TOMASZ (5) POLPOL KATOWICE KS AZS-AWF KATOWICE MU23-1 2:02:07
6 SOWIŃSKI MIŁOSZ (13) POLPOL NOWA IWICZNA TRINERGY KS IRONMAN CS POLSKA MJUN-1 2:02:29
7 KOWALSKI DARIUSZ (8) POLPOL GNIEZNO KS UAM TRIATHLON POZNAŃ MSEN-4 2:02:46
8 SZYMANOWSKI PRZEMYSŁAW (11) POLPOL STARACHOWICE PEP WLKS KMICIC CZĘSTOCHOWA MSEN-5 2:04:26
9 GREMBSKI MACIEJ (7) POLPOL GŁOGÓW CSGT GŁOGÓW MU23-2 2:04:30
10 MICHALAK ŁUKASZ (27) POLPOL KATOWICE KS AZS-AWF KATOWICE MU23-3 2:06:33

Wśród Pań wygrała wielokrotna Mistrzyni Polski Agnieszka Jerzyk uzyskując czas 2:15:24. Zawodniczka klubu REAL 64-STO uzyskała prawie minutową przewagę nad Marią Cześnik 2:16:12 i ponad minutę nad trzecią tego dnia Magdaleną Mielnik 2:16:31.

JERZYK AGNIESZKA [51] 1988 LESZNO  02:15:24   00:00:00
CZESNIK MARIA [52] 1977 WARSZAWA  02:16:12   00:00:48
MATYSIAK HANNA [57] 1990 LESZNO- STRZYŻEWICE  02:17:49   00:02:25
CIESLAK AGNIESZKA [55] 1989 SLESIN  02:19:46   00:04:22

W mistrzostwach Polski U23 mężczyzn triumfował Tomasz Marcinek z KS AZS AWF Katowice, wbiegając na metę przed Maciejem Grembskim z CS Głogowski Triathlon i Łukaszem Michalakiem z KS AZS AWF Katowice.

KUPKA GRZEGORZ [18] 1994 POZNAŃ  02:23:19   00:21:12

W wyścigu Kobiet U23 wygrała Magdalena Mielnik z WMKS Olsztyn przed Małgorzatą Szczerbińską z MKS Triathlon Malbork i Agatą Litwin z KS AZS AWF Katowice.

KILICH AGATA [65] 1992 TCZEW  02:39:08   00:22:37

Zawody przeprowadzone w Ełku były jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy, które odbywają się 21-22 czerwca w austriackim Kitzbuhel. Kolejne zawody mistrzowskie w triathlonie na dystansie sprint odbędą sie w Suszu 6 lipca.