Norman Tec

Wyniki Triathlonu w Kołobrzegu.

W piątek 20.06.2014r odbyły się inauguracyjne zawody triathlonowe w nadmorskiej miejsocowści Kołobrzeg. Zawodnicy mieli do pokonania odpowiednio dystans 1/4 Ironman czyli 950 metrów pływania, 45km jazdy rowerem i 10,55km biegu oraz dystans 1/8 Ironmana odpowiadający połowie ćwiartki.

Warunki panujące podczas zawodów były bardzo wymagające i do ostatniej chwili nie było wiadomo czy odbędą się w morzu. Trasą alternatywną dla etapu pływackiego był start w basenie portowym. Okazało się jednak, że sędziowie zdecydowali się na start na wcześniej zaplanowanej trasie.

kolobrzeg1

W informacji prasowej przesłanej przez organizatora możemy przeczytać:

Ponad 400 uczestników: profesjonalistów, pasjonatów triathlonu i debiutantów wystartowało w Triathlonie Kołobrzeg. Najlepszy na dystansie superkrótkim był Jacek Krawczyk, a na krótkim – Filip Przymusiński (obaj UAM Szpot Triathlon Poznań). To przedsmak emocji przed kolejną imprezą z cyklu ENEA Tri Tour – lipcowym Unity Line Triathlon Szczecin.
W Triathlonie Kołobrzeg wzięli udział m.in. Joanna Jabłczyńska, Maciej Dowbor oraz Prezydent Poznania, Ryszard  Grobelny. Wśród uczestników byli zawodnicy niemal z całej Polski, w tym również z Kołobrzegu. Wszystkim startującym kibicował Prezydent Miasta Kołobrzeg, Janusz Gromek, który podczas końcowej ceremonii wręczył nagrody najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.

– Można powiedzieć, że anioły uchyliły dziś nieba triathlonistom, gdyż po deszczowym starcie pogoda nas pozytywnie zaskoczyła i wyszło słońce – powiedział Janusz Gromek. – Dzisiejsza impreza udowodniła, że  współpraca pomiędzy Poznaniem i Kołobrzegiem układa się idealnie na wszystkich płaszczyznach. Pokazała też, że Kołobrzeg jest naprawdę klimatycznym miastem i otwartym na imprezy sportowe. Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejne wydarzenia i przyszłoroczny Triathlon Kołobrzeg.

Wtórował mu Wojciech Kruczyński, dyrektor firmy Endu Sport, która współorganizowała zawody razem z Miastem Kołobrzeg: – Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się z morskim etapem pływackim. Po Kołobrzegu zawodników startujących w cyklu ENEA Tri Tour czeka kolejna, niepowtarzalna impreza, czyli Unity Line Triathlon Szczecin, podczas którego zmierzą się oni z wymagającym, ale równie ciekawym etapem pływackim w Odrze – dodał Wojciech Kruczyński z Endu Sport.

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczył też przedstawiciel spółki ENEA, sponsora tytularnego cyklu. – Wspieramy różne dyscypliny sportu, m.in. żużel oraz siatkówkę. Potencjał triathlonu jest dla nas oczywisty. Ta kombinacja trzech elementów: pływania, jazdy na rowerze i biegu wymaga żelaznego zdrowia i konsekwencji w treningu. To sport trudny, wymagający ogromnej energii, samodyscypliny i systematyczności, co pokazały również dzisiejsze zawody – powiedział Grzegorz Kinelski, wiceprezes ENEA S.A.

Po sportowych zmaganiach organizatorzy Triathlonu Kołobrzeg zaplanowali wieczorny koncert MEZO, i pokaz fajerwerków. Przez cały czas trwały też targi sprzętu sportowego. Zawody w Kołobrzegu były jedną z 7 imprez w ramach cyklu ENEA Tri Tour obejmującego m.in. Unity Line Triathlon Szczecin, ENEA Poznań Triathlon czy Prime Food Triathlon Przechlewo. Sponsorem oficjalnym Triathlonu Kołobrzeg była Itaka. Sponsorem tytularnym cyklu jest ENEA, a sponsorem głównym – Firma Karlik – Autoryzowany Dealer Volvo.

Poniżej przedstawiamy linki do pełnych wyników na obu dystansach:

http://w.sts-timing.pl/pliki/tri_kolobrzeg_1na8.pdf

http://w.sts-timing.pl/pliki/tri_kolobrzeg_1na4.pdf

Udostępnij na FB