Norman Tec

Już w najbliższą niedzielę Enea triathlon Borówno

enea tritour logoRywalizacja ENEA Tri Tour jednego z największych cykli imprez triathlonowych w Polsce nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Na zawodników czekają jeszcze dwie imprezy w cyklu. W najbliższy weekend zawody w Borównie i 6-7 września zawody w Przechlewie.

Cykl ENEA Tri Tour został współorganizatorem znanych już wszystkim triathlonistą zawodów w Borównie  Miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim w najbliższy weekend stanie się stolicą Polskiego triathlonu na dystansie pełnego Ironmana. Mistrzostwa Polski na pełnym dystansie, rywalizacja na dystansie długim, rywalizacja sztafet oraz moc atrakcji pozasportowych gwarantuje wspaniały weekend zarówno dla kibiców jak i samych startujących zawodników.

W niedzielę (31.08) ponad 450 uczestników wystartuje we wszystkich wymienionych powyżej dystansach. Na pewno jedną z ciekawszych rywalizacji będzie dystans pełnego Ironmana na, którego zdecydowało się 172 zawodników. Warto dodać, że dystans ten został objęty Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski na pełnym dystansie. Ten fakt gwarantuje, że do województwa kujawsko-pomorskiego przyjadą najlepsi triathloniści z całego kraju, aby walczyć o tytuł najlepszego w Polsce „człowieka z żelaza”.

- Cykl ENEA Tri Tour po trzech emocjonujących imprezach w Wielkopolsce i dwóch w zachodniopomorskim przenosi się teraz do województwa kujawsko-pomorskiego. Bydgoszcz wraz z Borównem już wcześniej pokazały, że zawody triathlonowe mają tam niepowtarzalny klimat, który idealnie wpisuje się w największy cykl imprez triathlonowych w Polsce – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i cyklu ENEA Tri Tour.
– Dodatkowym smaczkiem całej rywalizacji będzie fakt, że po raz kolejny w cyklu ENEA Tri Tour zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski – podczas ENEA Poznań Triathlon zawodnicy walczyli o tytuł najlepszego Polaka na dystansie analogicznym do 70.3 na licencji IRONMAN©, tutaj natomiast powalczą na dystansie identycznym jak dystans pełny w zawodach na tej licencji – dodaje.

W ostatni weekend wakacji zawodnicy z całej Polski będą musieli pokonać 3,8 km etapu pływackiego, 180 km trasy rowerowej oraz pełen dystans maratonu, czyli nieco ponad 42 km. Natomiast zawodnicy startujący na dystansie średnim tz. ½ Ironman zmierzą się z dystansem o połowę krotszym. Kujawsko-pomorska rywalizacja rozpocznie się w Borównie na terenie byłego Wojskowego Ośrodka Wypoczynkowego „Żagiel”, a zakończy w Bydgoszczy przy stadionie CWZS „Zawisza”.

- Finisz ENEA Triathlon Borówno zapowiada się imponująco. Meta na terenie stadionu, gdzie zawodników przywitają kibice oraz ich rodziny stworzy niepowtarzalny klimat – podobny do tego, który znamy z Mistrzostw Świata lub Igrzysk Olimpijskich – mówi Wojciech Kruczyński – Mam nadzieję, że kibice wyzwolą w zawodnikach dodatkową motywację do osiągania jeszcze lepszych wyników, jak i do walki o cenne nagrody cyklu Enea Tri Tour ufundowane przez sponsorów – spółkę ENEA oraz Firmę Karlik – Autoryzowanego Dealera Volvo – dodaje.
Zawody w Borównie  zaskoczą również układem stref zmian. Podczas zawodów będą ich bowiem dwie – jedna w Borównie, a druga przy stadionie CWZS „Zawisza”. Organizator w ten sposób chce pokazać uczestniką piękno okolicy jak również nadać imprezie charakter wielkomiejski.

Oczywiście zawody to najważniejszy punkt programy ale na zawodników kibiców i ich rodziny czeka wiele innych niespodzianek i atrakcji. W miasteczku triathlonowym powstanie  specjalna Strefa EXPO, gdzie każdy będzie miał możliwość zapoznać się z nowinkami świata sportu (i nie tylko). Główną atrakcją będzie natomiast projekcja filmu pt. „Być jak Ironman” w reżyserii Krzysztofa Nowickiego, który przedstawia przygotowania trzech bydgoszczan do pierwszego triathlonu. Ten film to nie tylko swoisty „dziennik” z przygotowań trójki przyjaciół, ukazuje on przede wszystkim drogę jaką trzeba pokonać, aby osiągnąć upragniony cel.
Organizatorami oraz współorganizatorami ENEA Triathlon Borówno są: Towarzystwo Sportowe Tri-sport, Miasto Bydgoszcz, Gmina Dobrcz, Gmina Osielsko oraz Endu Sport. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://tri-sport.pl/.


Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram imprezy:

Harmonogram ENEA Triathlon Borówno:

SOBOTA 30.08.2014 r.

13:00 – 20:00 – osobisty odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów

14:00 – odprawa techniczna

15:00 – 20:30 – wstawianie rzeczy do stref zmian

NIEDZIELA 31.08.2014 r.

5:00 i 5:30 – wyjazd autokarów na miejsce startu dla zawodników z dystansu IRONMAN

7:00 – start dystansu IRONMAN

9:00 i 9:30 – wyjazd autokarów na miejsce startu dla zawodników z dystansu długiego

11:00 – start dystansu długiego

17:00 – zamknięcie trasy kolarskiej

22:00 – koniec zawodów

22:05 – ceremonia wręczenia nagród

Szczegóły:http://tri-sport.pl/wp-content/uploads/2013/11/regulamin2014.pdf

Udostępnij na FB