Norman Tec

Triathlon Przechlewo - ostatnia impreza cyklu Enea Tri Tour

enea tritour logoJuż w najbliższy weekend odbędą się zawody Prime Food Triathlon Przechlewo. Będzie to ostatnia tegoroczna odsłona zawodów z cyklu ENEA Tri Tour, jednego z największych cykli imprez triathlonowych w Polsce.

Przechlewo to miejscowość położona w Województwie Pomorskim, w powiecie Człuchowskim. To właśnie tutaj odbędzie się decydująca batalia w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Przez wszystkie imprezy cyklu zawodnicy zbierali punkty. W tegorocznej imprezie pojawi się również rywalizacja sztafet co niewątpliwie będzie nie lada gratką dla wszystkich kibiców. Sztafetowa formuła zawodów zawsze niesie ze sobą niezapomnianą ilość emocji zarówno dla startujących jak i kibiców.

Zeszłoroczny sukces imprezy spowodował, że organizatorzy również w tym roku zdecydowali się na organizację. Wraz z wielkim rozkwitem triathlonu w Polsce coraz więcej mniejszych i większych miejscowości decyduje się na organizację zawodów. Zawody w Przechlewie odbędą się 6-7 września, a na starcie stanie ok. 900 zawodników. Zawodnicy mieli do wyboru dystans tzw. ½ Ironman czyli 1,9 km pływania w Jeziorze Końskim, 90 km etapu kolarskiego na trasie Przechlewo – Rzeczenica oraz 21,1 km biegu oraz dystans ¼ Ironman czyli odpowiednio 950m pływania 45km jazdy rowerem i 10,55km biegu.

,,- Ubiegłoroczna edycja pokazała, że w Przechlewie i okolicach panuje doskonały klimat do sportowej rywalizacji. Jak widać po tegorocznej, zdecydowanie obficiej wypełnionej liście startowej, spełniliśmy oczekiwania zawodników – mówi Paweł Nowak, Prezes Zarządu firmy Prime Food i jeden z organizatorów zawodów. – Widząc jakie emocje w zeszłym roku wywoływała sportowa rywalizacja  postanowiliśmy zrobić coś, co mogłoby jeszcze dodatkowo zaktywizować kibiców. Nasz wybór padł na rywalizację sztafet, dzięki czemu praktycznie każdy będzie miał okazję dołączyć do coraz liczniejszej triathlonowej rodziny” – dodaje.

Podczas Prime Food Triathlon Przechlewo odbędą się również zawody w formule sztafet. Poszczególne zespoły składają się z trzech członków. Każdy z nich będzie musiał pokonać jeden z wybranych wcześniej dystansów. Sztafety będą miały do pokonania łączny dystans ¼ Ironman.

,,- Poprzednia edycja Prime Food Triathlon Przechlewo wypadła tak rewelacyjnie pod względem organizacyjnym, jak i sportowym, że w tym roku postanowiliśmy tę imprezę dodatkowo wyróżnić. Z tego też powodu właśnie w Przechlewie odbędzie się finał największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych, czyli ENEA Tri Tour – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i cyklu ENEA Tri Tour, w ramach którego odbędzie się triathlon w Przechlewie – Z jednej strony nie mogę już się doczekać imprezy, ponieważ w końcu poznamy zwycięzców rywalizacji, którą z wypiekami na twarzy śledziliśmy od kilku miesięcy. Z drugiej natomiast jest mi naprawdę smutno, że to już koniec tej wspaniałej sportowej przygody – dodaje.”

Prime Food Triathlon Przechlewo to niewątpliwie dla wielu ostatnia impreza w tym roku i dlatego organizatorzy postarali się  o przygotowanie wielu atrakcji dla zawodników, ich rodzin oraz kibiców. Bardzo ciekawym pomysłem jest konkurs kibicowania. - ,,Kibice już rok temu pokazywali swoją kreatywność, dzięki to której motywowali zawodników do jeszcze większego wysiłku. W tym roku chcemy wyjść im naprzód i postanowiliśmy dodatkowo nagrodzić najlepiej zorganizowane grupy kibiców w każdym dniu rywalizacji. Zachęcam wszystkich do żywiołowego kibicowania wszystkim zawodnikom!” – mówi Paweł Nowak.
Główną atrakcją pozasportową dla zawodników oraz ich rodzin, będzie koncert zespołu BRACIA.

Organizatorami wrześniowych zawodów są: Gmina Przechlewo, Endu Sport, a przede wszystkim Zakładowy Klub Sportowy Contra, którego zawodnicy uczestniczą w wielu imprezach sportowych w kraju i za granicą. Głównym sponsorem jest firma Prime Food Sp. z o.o.

Harmonogram Prime Food Triathlon Przechlewo:

PIĄTEK 5.09.2014

08.00 - 21.00 – wydawanie pakietów startowych – sztafety, dystans długi i krótki

16:00-21:00 – wstawianie rowerów do strefy zmian – dystans długi i sztafety

18.00 – 21.00 – Pasta Party dla zawodników dystansu długiego i sztafet, adres OSiR Przechlewo

SOBOTA 6.09.2014

06:00 - 08:00 – wydawanie pakietów startowych – dystans długi, sztafety

8.00 – odprawa techniczna

8.30 – oficjalne otwarcie zawodów

9:00 – 21:00 – wydawanie pakietów startowych – dystans krótki

06:00 - 08:00 – wstawianie rowerów do strefy zmian – dystans długi, sztafety

08.30 – oficjalne otwarcie Prime Food Triathlon Przechlewo

9:00 - start na dystansie długim

10:30 – start sztafet

15.00 - Zamknięcie trasy rowerowej

17.00 - 17.30 Ceremonia wręczania nagród

15:00 – 18:00 – Wydawanie rowerów ze strefy zmian

17:00 – Zamknięcie trasy biegowej

18.00 – 21.00 – Pasta Party dla zawodników dystansu krótkiego: Adres: OSiR Przechlewo

17:00-21:00 – wstawianie rowerów do strefy zmian – dystans krótki

NIEDZIELA 7.09.2014

06:00 - 08:00 – wydawanie pakietów startowych – dystans krótki

06:00 - 08:00 – wstawianie rowerów do strefy zmian – dystans krótki

8.00 – odprawa techniczna

8.30 – oficjalne otwarcie zawodów

9:00 – start I fali na dystansie krótkim

9:15 – start II fali na dystansie krótkim

12.45 – Zamknięcie trasy rowerowej

14.30 – 15.00 Ceremonia wręczania nagród, oficjalne zamknięcie zawodów

12:30 – 14:00 – wydawanie rowerów ze strefy zmian

14:00 – Zamknięcie trasy biegowej

16.00-19.00 Koncert Zespołu BRACIA, Miejsce: OSiR Przechlewo nad jeziorem Końskie

Szczegóły:http://www.triathlonprzechlewo.pl/informacje/harmonogram#page

Udostępnij na FB