Norman Tec

Marino Vanhoenacker i Eva Wutti wygrywają w IM 70.3 Zell Am See-Kaprun

IM logoW zeszły weekend odbyły się coraz bardziej popularne zawody z cyklu Ironman w Austriackiej miejscowości   Kaprun. Zawody Ironman 70.3 Zell am See-Kaprun. Odbywają się u stóp masywy Glockner, znanego kurortu zimowego.

Wielka gwiazda belgijskiego triathlon  Marino Vanhoenacker wygrał Austriackie zawody spektakularną jazdą na rowerze. Wśród kobiet triumfowała Austriaczka Eva Wutti , która od samego początku wyścigu prezentowała bardzo dobrą formę.

Vanhoenacker wyszedł z wody na 7 pozycji uzyskując czas 24:07. Jak się później okazało Belg był najszybszy na etapie kolarskim liczącym 90km. Pełen dystans trasy kolarskiej pokonał w czasie 2:11:36 co dało mu znaczną przewagę nad innymi zawodnikami. Przed rozpoczęciem etapu biegowego miał ponad 6 minutową przewagę. Austiak nie stracił tej przewagi, ąz do samej mety i całe zawody ukończył w czasie 4:02:32. Na drugim miejscu uplasował się Włoch Alberto Casadei tracąc 50 sekund do zwycięzcy. Podium uzupełnił Zawodnik z Południowej Afryki Matt Trautman tracąc 2:31 do zwycięzcy. Dzięki najszybszym tego dnia biegu afrykańskiemu zawodnikowi udało się wskoczyć na podium. Dystans 21,1km przebiegł w czasie 1:15:38. Wśród startujących  znalazło się również wielu reprezentantów naszego kraju.

Marino Vanhoenacker zell am

Eva Wutti, która w zeszłym roku w Kopenhadze uzyskała 7 najlepszy czas w historii IRONMAN kobiet  08:37:36. Wyszła z wody na 4 pozycji tracąc do liderki około 2:30. Bardzo dobry występ podczas etapu kolarskiego (02:29:30- 2 wśród kobiet) i bieg półmaratoński (01:25:59- 4 wśród kobiet) pozwolił jej zakończyć zawody w czasie 04:28:35 i tym samym zwyciężając z przewagą  08:55 nad Kristin Möller z Niemiec i 9:59 nad Anja Beranek również z Niemiec. Wśród Pań nie startowała żadna Polka