Norman Tec

Słoneczne Przechlewo kończy cykl Enea Tri Tour

enea tritour logoMateusz Rak z Tri-Team Rumia (na krótkim dystansie) i Filip Przymusiński z UAM Szpot Triathlon Poznań (na długim) zwyciężyli w Prime Food Triathlon Przechlewo 2014. Wśród Pań na dystansie krótkim wygrała Małgorzata Szczerbińska, a na długim Paulina Sutton.

W zawodach, które kończyły jeden z największych cykli imprez triathlonowych w Polsce wystartowało ponad 600 zawodników. Jak zawsze na trasie nie obyło się bez wielu kibiców. Były to rodziny i przyjaciele startujących ale także osoby z pobliskich miejscowości chcące dopingować rywalizujących zawodników.

przechlewo art

W niedzielę podium krótkiego dystansu uzupełnili Kacper Stępniak (Rumia) oraz Tomasz Brembor (Compressport Triathlon Team, Chorzów). Czwarty rezultat uzyskał paratriathlonowy duet Tomasz Domagała – Łukasz Wietecki. Z kolei wśród pań na krótkim dystansie podium uzupełniła: Anna Wiese (Bike Salon.pl, Poznań) i Joanna Sołtysiak (Lab-Med Koło). W sobotę drugie miejsce na długim dystansie zajął Jakub Dec (KS Hanza Goleniów), a trzecie Jakub Woźniak (Gielniów). W kategorii kobiet druga była Martyna Chlebosz (Czersk), a trzecia Magdalena Mieścicka (Poznań).

,,– To była naprawdę fenomenalna trasa. Najtrudniejszy był dla mnie bieg, ale mimo wszystko zawody uważam za bardzo udane i cieszę się, że szybko dotarłem do mety – powiedział Paweł Nowak, Prezes Zarządu firmy Prime Food, jeden z organizatorów i uczestników krótkiego dystansu. – Pragnę pogratulować wszystkim uczestnikom wspaniałej rywalizacji i już teraz nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić Państwa na Prime Food Triathlon Przechlewo 2015. Mam nadzieję, że za rok impreza równie efektownie wpisze się w zakończenie sezonu letniego – dodał Paweł Nowak.”

W zawodach w Przechlewie wystartowali nie tylko zawodnicy przyjezdni. Wśród startujących znalazło się 46 mieszkańców powiatu człuchowskiego i 21 reprezentantów  Przechlewa. „ Cieszymy się, że już po raz drugi gościliśmy triathlonistów w naszych malowniczych okolicach – Krainie Czystych Jezior i Rzek. Jako wójt pragnę podziękować uczestnikom za to, że docenili zeszłoroczny wysiłek organizatorów i jeszcze liczniej pojawili się w tym roku” – powiedział Andrzej Żmuda Trzebiatowski, wójt Gminy Przechlewo.

Zawody takie jak Prime Food Triathlon Przechlewo to nie tylko rywalizacja sportowa ale również możliwość poznania cudownych okolic miasta. Liczne jeziora rzeki i wzgórza to doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. Zawody chwalił też m.in. Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny, uczestnik krótkiego dystansu: – „Fantastyczna trasa rowerowa i biegowa” – mówił.

Nowością Prime Food Triathlon Przechlewo był start sztafet składających się z trzech osób, z których każda zmierzyła się z inną konkurencją. Najlepszy w tej rywalizacji okazał się zespół Compressport Triathlon Team (Łukasz Michalak, Tomasz Brembor i Jakub Kaczmarek). Nie zabrakło też członków Zakładowego Klubu Sportowego Contra (start jako część akcji charytatywnej) i ekipy, która połączyła triathlon z… wieczorem kawalerskim. Wszyscy uczestnicy indywidualnej rywalizacji mieli ostatnią w tym roku okazję, by zdobyć punkty do rankingu Enea Tri Tour.

Przechlewo art1

Organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje, m.in. konkurs na najlepszą grupę fanów. W piątek w Przechlewie i okolicach pojawił się „triathlonowóz”, który zachęcał wszystkich do kibicowania uczestnikom. W sobotę odbył się pokaz zumby, a główną atrakcją zaplanowaną na niedzielę był koncert zespołu BRACIA. Organizatorami zawodów byli: Gmina Przechlewo, Endu Sport, a przede wszystkim Zakładowy Klub Sportowy Contra, którego zawodnicy uczestniczą w wielu imprezach sportowych w kraju i za granicą. Głównym sponsorem była firma Prime Food Sp. z o.o.

Udostępnij na FB