Norman Tec

Otwarte Mistrzostwa Zachodniopomorskiego w Crossduathlonie.

uklW sobotę 20 Września 2014 roku w Policach odbędą się Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Crossduathlonie. Organizatorem imprezy jest Dariusz Saniewski – Trener w klubie UKL”Ósemka” Police.

Start i meta zawodów zostały zaplanowane na polanie za szkoła podstawową nr 8 w Policach. Mapa dojazdu poniżej: http://www.zumi.pl/trasa.html?loc1=Szczecin%2C+&loc2=Police%2C+Przyja%C5%BAni+33&byCar=1&cId1=&sId1=&cId2=&sId2=#

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram imprezy:
Data: 20.09.2014 r.
9.00 -11:00 weryfikacja i zapisy zawodników, wydawanie numerów startowych
10.00-11:30 Wprowadzanie rowerów do boksu wszystkie kategorie
12.00 start Otwarte Mistrzostwa Województwa Kategoria młodzik i junior młodszy
13:30 start Otwarte Mistrzostwa Województwa Kategoria OPEN
Ogłoszenie wyników, uroczyste wręczenie nagród i pucharów 30 minut po ukończeniu zawodów przez ostatniego zawodnika.

Po starcie kategorii młodzik i junior młodszy rozpocznie się wyścig w kategorii Open. Zawody rozpocznie bieg na dystansie 6km, złożony z  czterech okrążeń 1,5km pętli (patrz mapka). Trasa biegu rozpocznie się na terenie łąki przechodząc następnie w ścieżki leśne. Profil trasy jest stosunkowo płaski, zawodników czekają tylko dwa podbiegi. Pierwszy około 50 metrowy znajduje się na starcie,  drugi pod koniec okrążenia.  Do mety prowadzi łagodny zbieg. Po zakończeniu czwartego okrążenia biegu zawodnicy podążają do boksu rowerowego skąd udają się na trasę rowerową liczącą 20 km, cztery pętle po 5 km. Trasa rowerowa częściowo pokrywa się z trasa biegową. A więc po łagodnym podjeździe na terenie łąki, zawodnicy wjeżdżają w las. No  ok. 1500 m trasy na rozpocznie się  400m podjazd. Górka zwana przez miejscowych „Milutką” jest najtrudniejszym  odcinkiem trasy. Podjazd charakteryzuje się niewielkim nachyleniem ale z pewnością pokonany 4 razy da zawodnikom mocno w kość. Po jego pokonaniu zawodnicy będą mieli chwilę oddechu jadąc po płaskim odcinku. Na 3 km trasa znowu łagodnie wznosi się w górę przez ok. 400m po czym do końca okrążenia są już tylko zjazdy i odcinki trawiaste. Zawodnicy po pokonaniu czterech takich pętli (20km) na rowerze wracają na 3km trasę biegu czyli dwie opisane już wyżej pętle biegowe.

13Trasa Otwartych Mistrzostw Województwa Kategoria OPEN

Zawodnicy startujący w pierwszym starcie tj. młodzik i junior młodszy maja do pokonania dwie pętle biegu (2x 1,1 km=2,2km),  dwa okrążenia roweru 9km oraz jedną pętlę biegu (1,1km) po trasach wyżej opisanych. Trasa biegowa będzie oznaczona taśmą czarno/żółtą, a trasa rowerowa będzie oznakowana taśmą czerwono/białą. W newralgicznych miejscach trasy będą sędziowie, którzy jednoznacznie wskażą kierunek i przebieg trasy. Na okrążeniu trasy rowerowej znajduje się strumyk przez który bezpieczny przejazd zapewnią drewniane kładki.

14
Trasa start I Młodzik i Junior Młodszy

Organizator przestrzega by podczas zawodów zachować szczególną ostrożność i koncentrację, szczególnie na trasie w miejscach,  gdzie pętla biegu pokrywa się z trasą rowerową. Miejsca rozdzielenia tras rowerowej i  biegowej zostaną starannie oznaczone (informacja opisowa i symboliczna informująca o dalszym przebiegu trasy rowerowej i biegowej).   Na trasie znajduje się kilka ostrych zakrętów, które będą oznakowane dodatkowo informacją ”Zwolnij”. Organizator prosi o bezwzględne wykonywanie poleceń sędziów.
Główny Organizator Zawodów Dariusz Saniewski tel. 693 373 304
adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.osemka.police.pl  oraz Facebook: https://www.facebook.com/events/1445904079027846/permalink/1446835872268000/
Zdjęcia z najciekawszych fragmentów trasy:

3

4

9

 

Udostępnij na FB