Norman Tec

Challenge Poznań. Wielki cykl imprez triathlonowych w Polsce

challenge poznanChallenge Family jedna z najszybciej rozwijających się serii triathlonów na dystansie długim wkroczyło dzisiaj do Europy Wschodniej ogłaszając zawody Challenge Poznań. Całą seria Challenge Family organizowała do tej pory ponad 40 imprez w 17 krajach.

Już dzisiaj wiemy, że do grona takich zawodów jak Challenge Roth, Challenge Barcelona czy Challenge Copenhage dołączy także Poznań. Już 26 lipca 2015 w stolicy Wielkopolski odbędzie się wyścig obejmujący połowę pełnego dystansu. Już dzisiaj możemy być dumni, że w naszym kraju odbędą się zawody takiej rangi.

Przyszłoroczna impreza odbędzie się nad Jeziorem Maltańskim, które gościło już w przeszłości wiele imprez międzynarodowych – Mistrzostwa Świata i Europy zarówno w kajakarstwie, jak i wioślarstwie oraz wyścigi Smoczych Łodzi, a także imprezy biegowe i triathlonowe. Challenge Poznań niewątpliwie będzie bardzo prestiżową imprezą pierwszą w serii Challenge Family. Do tej pory w Poznaniu odbyły się dwie edycje triathlonu zyskując przy tym wielkie uznanie startujących. Tegoroczne zawody odwiedziło wielu zawodników z całego Świata, w tym także wielka gwiazda Chris McCormack. Poznańska trasa uchodzi za jedną z najszybszych w Polsce. 90km trasa kolarska jest praktycznie całkowicie płaska, 4 pętle wokół jeziora Maltańskiego zachęcają do szybkiego biegu, a tysiące kibiców na trasie dodają energii każdemu startującemu.

,,Wojciech Kruczyński, dyrektor Endusport, polskiego partnera Challenge Family twierdzi, że atmosfera podczas zawodów z serii Challenge Family jest podobna do tego co działo się w trakcie ENEA Poznań Triathlon, co czyni Challenge idealną międzynarodową marką, mogącą sygnować poznańską imprezę.

- Ideę cyklu Challenge obrazuje hasło „We Are Triathlon!” mówiące, że wszyscy zaangażowani w imprezę tworzą jedną wielką sportową rodzinę – mówi Wojciech Kruczyński. – Challenge Family to imprezy triathlonowe, gdzie priorytetem są miłe spędzenie czasu, sport oraz przyjaźń. Organizatorzy zawodów stawiają sobie za cel nawiązanie interakcji z zawodnikami. Ponadto starają się ciągle podkreślać radość jaką przynosi triathlon. Każde zawody z cyklu Challenge cechuje wyjątkowa atmosfera, gdzie wszyscy (zawodnicy, ich rodziny, kibice) spędzają miło cały dzień z triathlonem – dodaje.”

,,- Wejście Challenge Family do Polski nie tylko podniesie prestiż Poznania na triathlonowej mapie Polski, ale także Europy i świata – podkreśla Ryszard Grobelny, Prezydent Poznania i jednocześnie zapalony triathlonista. – Już tegoroczne współorganizowanie tak wielkiej imprezy pokazało, jaki potencjał ma u nas triathlon. Cieszę się, że utrzymamy ten trend stając się częścią światowego cyklu imprez – dodaje.”

Prezes Challenge Family, Zibi Szlufcik, podkreśla, triathlon w Poznaniu doskonale wpisuje się w filozofię organizacji, a do tego jest doskonałym sposobem na promowanie triathlonu i organizacji w kolejnym kraju.

,,– Zawody triathlonowe organizowane w Poznaniu wspaniale się rozwinęły na przestrzeni ostatnich lat, czyniąc to miasto prawdziwą stolicą polskiego triathlonu. Wojciech Kruczyński i jego zespół pokazali to, co najlepsze. Gościnność Prezydenta Grobelnego i Miasta Poznania sprawia, że Challenge Family jest dumne z nawiązanej współpracy, w stu procentach opierającej się na dbałości o jakość i pozytywne doświadczenia zawodników – mówi Zibi Szlufcik. – Dla mnie cała ta sytuacja ma dodatkowy wymiar osobisty. Urodziłem się w Polsce, a teraz spełnia się moje marzenie o przyłączeniu Challenge Poznań do globalnego cyklu Challenge Family – dodaje.”

Po sukcesie Gdyńskiego triathlonu, który w tym roku uzyskał status imprezy cyklu Ironman, przyszedł czas na Poznać i Challenge Family. Niewątpliwie jest to sukces tych dwóch miast. Pytanie tylko czy organizatorzy są w stanie sprostać rygorystycznym wymaganiom obydwu cykli.

Zapisy ruszyły od 30 września 2014 roku. http://challenge-poznan.pl/

Udostępnij na FB