Norman Tec

Abu Dhabi organizatorem World Triathlon Series od 2015 roku

ITUMiędzynarodowa Unia Triathlonowa (ITU), po pięcioletniej współpracy z Abu Dhabi Sports Council (ADSC) ogłosiła, że (WTS) World triathlon Series odbywać się będzie w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w latach 2015-2019. Przyszłoroczne zawody odbędą się w centrum Abu Dhabi w dniach 6-7 marca.

"Abu Dhabi to światowej klasy miasto oferujące fantastyczne połączenie pięknej wody i doskonałej infrastruktury drogowej, która w całości nadaje się do imprezy WTS”. powiedział Marisol Casado prezydent ITU,  
"W naszych rozmowach dotyczących współpracy okazało się, że Abu Dhabi chce aby  triathlon organizowany w tym mieście wszedł na wyższy poziom, a taką możliwość daje współpraca z ITU."

"World Triathlon Series reprezentowana jest prze " najlepsze z najlepszych "- takich jak Abu Dhabi. Wśród startujących w 10 miastach najlepszych sportowców Świata, każdy stara się zostać mistrzem świata i zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich", Aref al Awani , Sekretarz Generalny, Abu Dhabi Sports Council.

"Przewidujemy wiele korzyści wynikających z tej współpracy. Abu Dhabi będzie kojarzone jako miejsce organizacji światowej klasy wydarzeń sportowych. Dodatkowo spodziewamy się nowej bazy klientów i turystów oraz zwiększeniu popularności triathlonu wśród naszej młodzieży. Poprzez realizację takich celów jesteśmy odzwierciedleniem  misji ADSC jaką jest  praca nad integracją sportu i społeczeństwa w celu tworzenia zdrowego i aktywnego środowiska dla społeczności.” Takie są główne ambicje i plany rządu Abu Dhabi.

Organizatorzy oczekują, że przyszłoroczne zawody przyciągną grupę około 2400 sportowców ze 100 krajów we wszystkich kategoriach wiekowych. W  marcu przyszłego roku zawodnicy będą rywalizować na dwóch dystansach: olimpijskim  (1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu) i sprinterskim (0,5 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu). Impreza odbędzie się w Abu Dhabi Sailing & Yacht Club, który zapewnia przyjazne środowisko. Dla kibiców przewidziano skonstruowanie 2000-osobowej trybuny, placu zabaw dla dzieci i całego miasteczka. Start elity odbędzie się z mariny portu jachtowego. Najlepszych 65 mężczyzn  i 65 kobiet w rankingu ITU World Series konkurować będzie o miano lidera otwarcia sezonu 2015.

World Triathlon Series ma imponujące sukcesy medialne. Cykl zawodów triathlonowych rok rocznie ogląda 200 milionów ludzi. Łączny czas antenowy serii to około 900 godzin, a transmisja rejestrowana jest w 160 krajach.
ITU potwierdziła również termin World Triathlon w Londynie. Oficjalna data tego wydarzenia  to 30-31 maja. Hamburg i Edmonton również pozostają w Serii.

Kompletny kalendarz World Triathlon Series 2015:
6-7 marca - Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
28-29 marca - Auckland, Nowa Zelandia
11-12 kwietnia - Gold Coast, Australia
25-26 kwietnia - Cape Town, Republika Południowej Afryki
16-17 maja - Yokohama, Japonia
30-31 maja - Londyn, Wielka Brytania
18-19 lipca - Hamburg, Niemcy
22-23 sierpnia - Sztokholm, Szwecja
5-6 września - Edmonton, Kanada
15-20 września - Chicago, USA

Udostępnij na FB