Norman Tec

Schoeman i Jackson triumfują w Tongyeong ITU World Cup. Zakończenie sezonu udane dla Polaków

W ostatniej odsłonie tegorocznej edycji Pucharu Świata ITU, która odbyła się w Tongyeong, Emma Jackson  z Australii odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, natomiast Henri Schoeman z Republiki Południowej Afryki odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w historii Pucharu Świata.

Wyścig Kobiet

Emma Jackson przyjechała do Tongyeong na ITU Triathlon World Cup, aby obronić swój tytuł z zeszłego roku. Australijska prowadziła bardzo zaciętą Walgę by ostatecznie triumfować w Tongyeong zdobywając tym samym swój drugi tytuł w Pucharze Świata.

Miejsca na podium zostały ustalone już na początku biegu. Jackson stoczyła bezpośrednią rywalizację z Ai Ueda z Japonii i Maaike Caelers z Holandii. Wyścig rozstrzygał się do samego końca. Podczas ostatnich metrów biegu Jackson okazała się szybsza od swojej rywalki i to ona ostatecznie zdobyła drugi tytuł ITU World Cup.

Jackson był na 23. Podczas początkowej fazy biegu, ale spokojnie zwiększając tempo przesuwała się o kolejne pozycie. Jackson, Ueda i Caelers prowadziły przez większą część biegu. Wygrała najlepsza sprinterka.

"Próbowałem zaatakować kilka razy, ale rywalki były bardzo mocne. Ai Ueda zaatakowałą na ostatnim podbiegu i po prostu starałam się pozostać tak blisko niej, jak to możliwe, aż do finałowego sprintu," powiedziała Jackson.
Caelers nie była w stanie utrzymać tempa Jackson i Ueda i ostatecznie zdobyła brązowy medal.

Wśród startujących zawodniczek była również reprezentantka naszego kraju Maria Cześnik. Polska zawodniczka zajęła 19 miejsce tracąc do zwyciężczyni niespełna 3 minuty

 Jackson

Poniżej krótka relacja z najciekawszych wydarzeń wyścigu Elity Pań

http://www.youtube.com/watch?v=TUOoQpBS1KQ

Wyścig mężczyzn

Reprezentant Republiki Południowej Afryki Henri Schoeman zdobył swój pierwszy tytuł ITU prowadząc niemal przez cały wyścig w Tongyeong ITU Triathlon World Cup. Amerykanie Ben Kanute i Tommy Zaferes byli głównymi rywalami Schoemana ale ostatecznie musieli uznać wyższość swojego rywala. Warto zaznaczyć, że zdobyli Oni swoje pierwsze miejsca na podium w zawodach ITU.

Schoeman rozpoczął wyścig z imponującymi wynikiem pływania 16:19. Był to najlepszy czas całych zawodów. Po wybiegnięciu ze strefy T1 wysforowała się grupa pięciu zawodników. W grupie liderów znajdowali się wszyscy zawodnicy, którzy potem stanęli na podium.
"To niewiarygodne. Czuję się świetnie. To jest fantastyczne. Zaczęliśmy naprawdę dobrze, pracowaliśmy zgodnie podczas jazdy rowerem. Wszyscy pracowaliśmy z myślą o tej samej rzeczy - o ucieczce. To był naprawdę zachęcające - co okrążenie mogliśmy zobaczyć, że zyskujemy kolejne 20 sekund. To było bardzo motywujące i dodawało nam energii  ", powiedział Schoeman.

Schoeman i Zaferes podczas biegu uzyskali przewagę i wydawało się, że już nic nie może się wydarzyć. Okazało się jednak, że Kanute dysponuje potężną energią i to on ostatecznie wywalczył srebro, pozostawiając swojego kolegę z drużyny Tommyego Zaferesa z brązem. Nikt kto oglądał zawody nie miał jednak wątpliwości, że zwycięstwo należało się tylko jednemu zawodnikowi – Schoeman był nie do pobicia.

Mateusz Kaźmierczak reprezentant naszego kraju uplasował się na 33 miejscu tracąc do zwycięzcy nieco ponad 3 minuty.

Schoeman

Poniżej krótka relacja z najciekawszych wydarzeń wyścigu Elity Mężczyzn

http://www.youtube.com/watch?v=xrqXexdKL9E

2014 Tongyeong ITU World Cup
Wyniki:

Top 5 mężczyzn
1. Henri Schoeman (RSA) – 1:48:15
2. Ben Kanute (USA) – 1:48:34
3. Tommy Zaferes (USA) – 1:48:40
4. David Hauss (FRA) – 1:48:51
5. Vicente Hernandez (ESP) – 1:48:55

Top 5 Kobiet
1. Emma Jackson (AUS) – 2:00:44
2. Ai Ueda (JPN) – 2:00:46
3. Maaike Caelers (NED) – 2:00:59
4. Alexandra Razarenova (RUS) – 2:01:41
5. Chelsea Burns (USA) – 2:01:58

Udostępnij na FB