Norman Tec

IM 70.3 Austin. Kemp i Smith wygrywają. Ewa Komander nie kończy zawodów

IM 70.3 austinAustralijczyk Christian Kemp i Lesley Smith ze Stanów Zjednoczonych w końcowej fazie sezonu pokazali bardzo dobrą dyspozycję i odnieśli zwycięstwo w niedzielnym Ironman 70.3 Austin.  Zawody odbyły się w Texasie w mieście Austin.

Obszar ten uchodzi za doskonałe miejsce do uprawiania sportu, ale jest również celem podróży turystycznych. Podczas niedzielnych zawodów zawodnicy mieli do pokonania 1 pętlę (1900m) pływania w jeziorze Decker, 90km jazdy rowerem (1pętla)  po malowniczych rejonach Texasu, kończąc zawody biegiem półmaratońskim odbywającym się na 3 pętlach. Bieg odbywał się w obrębie miasta i w znaczącej części przebiegał wzdłuż linii brzegowej jeziora.

Wyścig mężczyzn

Trio Kevin Collington (USA), Christian Kemp (AUS) i Joe Umphenour (USA) jako pierwsi pokonali dystans 1900m pływania w czasie około 23:46. 30 sekund za nimi z wody wyszedł Brent Poulsen (CAN) i Francisco Serrano (MEX). Etap kolarski przerodził się w istną batalię pomiędzy Collingtonem i Kempe i to oni jako pierwsi zameldowali się w strefie T2. Etap kolarski panowie pokonali w czasie (Collington 2:12:14 i Kemp w 2:12:14). Po tak spektakularnej walce na rowerze wszyscy mieli nadzieję, że walka będzie toczyła się do samego końca. Szybko jednak okazało się, że Kemp dysponuje lepszą biegową formą i to on ostatecznie wygrał całe zawody z czasem 3:53:35. Warto zauważyć, że dystans 21,1km przebiegł w czasie 01:14:58. Drugi na mecie zameldował się Collington tracąc mniej niż dwie minuty do zwycięstwa. Amerykanin uzyskał czas  3:55:47. Najszybszy biegacz tego dnia  (21,1 km w 01:13:54) Serrano z Meksyku zajął trzecie miejsce na podium  03:56:57.

Wyścig Kobiet

Reprezentantka RPA Jeannie Seymour jako pierwsza pokonała dystans 1900m pływania w czasie 27:50 kąpieli, tuż za nią z wody wyszła Sarah Cameto. Etap kolarski około 30 sekund za liderkami rozpoczęła Smith i Polka Ewa Komander. Seymour utrzymała prowadzenie przez cały dystans 90km jazdy rowerem. Cały dystans pokonała w czasie 02:33:32. Smith zeszła z roweru zaledwie 8 sekund później. Kolejne zawodniczki Luebke, Komander i Katya Meyers traciły do liderek już 4 minuty i stało się jasne, że walkę o zwycięstwo rozstrzygną między sobą Seymour i Smith. Smith przebiegła dystans 21,1km w czasie 1:25:18 i to ona ostatecznie wygrała całe zawody w czasie 04:29:46. Seymour zdobył drugie, a Sue Huse trzecie miejsce. Polka Ewa Komander niestety nie ukończyła zawodów.