Norman Tec

Jodie Stimpson i Alistair Brownlee podwójnie nagrodzeni na gali British Triathlon Awards Evening

British-TriathlonPodczas rozdania najbardziej prestiżowych nagród w Wielkiej Brytani dla najbardziej zasłużonych triathlonistów roku Alistair Brownlee i Jodie Stimpson otrzymali po dwie nagrody za najlepszego triathlonistę i triathlonistkę roku oraz dla najlepszego Olimpijczyka.

Na potwierdzenie słuszności takiego wyboru warto podkreślić, że obie wielkie gwiazdy reprezentowały swój kraj  w Pucharze Anglii w Glasgow w tym roku i zarówno Jodie Stimpson jak  i Alistair Brownlee odnieśli spektakularne zwycięstwa dodając kolejne trofea do swojej bogatej kariery.

Niestety w tym roku Alistair nie był w stanie walczyć o tytuł mistrza świata w World Triathlon Series ponieważ musiał odpuścić dwa pierwsze wyścigi w Auckland i Cape Town, a dodatkowo zajął dwa czwarte miejsca w Jokohamie i Londynie. Brytyjczyk dał jasno do zrozumienia, że zwycięstwo w Glasgow było jego głównym celem na sezon. Dodatkowe zwycięstwo w wielkim Finale w World Triathlon Series niewątpliwie jest również wielkim sukcesem.

Alistar Brownlee
"To był dobry sezon, a otrzymanie kilku nagród jest zawsze przyjemne ," powiedział Alistair. " Commonwealth Games w Glasgow, było moim wielkim celem na ten rok. Udało mi się go zrealizować, a to bardzo ważne i budujące. Wielki Finał był wisienką na torcie. Osiągnięcie bardzo dobrego rezultatu również tutaj bardzo mnie cieszy "

Wśród nagrodzonych znalazły się również nominacje elity paratriathlonistów Phila Hogga i Lauren Steadman, elity zawodników na dystansach długich Tim Don i Jodie Swallow, i dla kategorii wiekowych Toma Steada i Jane Leslie.
Po zdobyciu nagrody Lauren powiedziała: " Londyn był punktem zwrotnym dla mnie, pokonując Faye [McClelland]. Tobyło naprawdę trudne zadanie ponieważ jest bardzo dobrą i walczącą do końca zawodniczką. Przekraczanie linii w Edmonton w obecności całej mojej rodziny, było po prostu fantastyczne. Dzięki panującej atmosferze i ciężkiej pracy w tym roku, udało się osiągnąć coś pięknego. " 

Nagrody

Oto pełna lista zwycięzców:
Olimpijczyk Roku - Jodie Stimpson i Alistair Brownlee
Elita kobiet - Jodie Stimpson
Elita mężczyzn - Alistair Brownlee
Elita Kobiet juniorka - Sophie Coldwell
Elita mężczyzn junior - Ben Dijkstra
Elita kobiet dystans długi - JodieSwallow
Elita mężczyzn dystans sługi - Tim Don
Elita kobiet Duathlon - Emma Pooley
Elita mężczyzn Duathlon - Phil Wylie
Wydarzenie roku- Aberfeldy Middle Distance Triathlon
Paratriathlon Kobiety- Lauren Steadman
Paratriathlon Mężczyźni  - Phil Hogg
Kategoria wiekowa Kobiety- Jane Leslie
Kategoria wiekowa Mężczyźni  - Tom Stead
Wolontariusz Roku - Sheila Horsman
Trener roku - Anthony Dally

Udostępnij na FB