Norman Tec

Challenge Poznań. Zmiana trasy i podniesienie ilości uczestników

poznan tri 100x100Poznański triathlon dopiero pod koniec lipca 2015 roku ale to nie oznacza, że organizatorzy nie pracują pełną parą przez cały rok. Wygląda na to, że organizatorzy bacznie przyglądają się opinią dotyczącym ich imprezy i postanowili zmodyfikować przebieg zawodów i ich organizację.

Organizatorzy chcą by Wielkopolska impreza spełniała standardy organizacyjne cyklu Challenge Family oraz, a może przede wszystkim chcą przyciągnąć jeszcze większą rzeszę pasjonatów tego sportu wraz z rodzinami i kibicami.

Według oficjalnego komunikatu na stronie imprezy możemy przeczytać ,,Niezwykle miło jest nam Państwu zakomunikować iż podczas pierwszej edycji Challenge Poznań strefa zmian znajdować się będzie na Polanie Harcerza – parku tuż obok Kopca Wolności, na którym znajduje się całoroczny stok narciarski. Strefa zmian będzie tym samym znacznie większa – pomieści aż 3000 rowerów, a także cechować się będzie znacznie szerszymi alejkami i większymi odstępami między rowerami, co pozytywnie wpłynie na Państwa komfort startu.”

poznan tri2014024

Do kolejnych nowości należy zaliczyć na pewno rozkład strefy zmian. Według międzynarodowych standardów w strefie kolarskiej powinny stać tylko rowery. Odzież biegowa, buty i inne akcesoria przeznaczone na etap biegowy i kolarski znajdują się w specjalnych workach w wydzielonej do tego strefie. Taką samą sytuację będziemy mieli w Poznańskiej imprezie. Takie rozwiązanie z pewnością przyspieszy czas spędzony w strefie zmian i oszczędzi niepotrzebnego stresu startującym zawodnikom. Dodatkowo stanowiska rowerowe mają zostać podwyższone i ustawione rzadziej niż do tej pory. Dzięki temu nawet zawodnicy wysocy nie będą mieli problemu z ulokowaniem i wyciąganiem swojego sprzętu.

Zmiana lokalizacji strefy zmian oraz jej powiększeniu w zawodach może wziąć udział większa liczba zawodników. Od teraz limity wynoszą odpowiednio:
– dystans olimpijski 2000 osób
– sprint 500 osób
– dystans średni 2000 osób

W celu poprawy komfortu i bezpieczeństwa zawodników stary zostaną podzielone na grupy. Start odbędzie się w formule barcelońskiej:
– dystans olimpijski w 5 falach po 400 osób
– sprint w 2 falach po 250 osób
– dystans średni w 4 falach po 500 osób

Podczas przyszłorocznego triathlonu znajdzie się również coś dla pasjonatów samego biegania, bądź też dla osób chcących zapoznać się z etapem biegowym podczas weekendowych startów.
W piątek, 24 lipca o godzinie 18:00 1000 biegaczy może zmierzyć się z dwoma dystansami biegowymi wokół Malty: pierwszy z nich dystans 5,4km lub 10,8 km. Odpowiednio są to 1 bądź 2 okrążenia wokół jeziora. Rejestracja na to wydarzenie została już uruchomiona.

Kolejną atrakcją będzie odbywająca się w niedziele sztafeta drużyn. Organizator przewidział start 200 3 osobowych drużyn. Cała drużyna ma do pokonania dystans odpowiadający dystansowi średniemu. Każdy z członków drużyny ma do pokonania jeden z etapów triathlonu na dystansie średnim (pływanie, rower, bieg). Zmiana oraz przekazanie opaski z chipem odbywać się będzie w specjalnie przygotowanej strefie zmian.

Zmiany obejmą również wszystkie etapu triathlonu. Trasa pływacka w dalszym ciągu zaplanowana jest w jeziorze Maltańskim ale zawodnicy będą startowali z całej szerokości jeziora. Taki zabieg ma ułatwić przepłynięcie dystansu we własnym komfortowym tempie bez zbędnego stresu. Meta tego etapu znajdować się będzie pod głównymi trybunami toru regatowego z liczbą ponad 1500 miejsc siedzących w odległości kilkunastu metrów od powierzchni wody. Z pewnością zapewni to niezapomniane emocje zarówno dla kibiców jak i startujących zawodników. Strefa zmian znajdować się będzie w odległości około 300m od tafli wody. Ze strefy zmian do początku trasy kolarskiej na ulicy Arcybiskupa Baraniaka dobieg liczy 100m.

poznan tri2014004

Trasa kolarska Challenge Poznań zawiera w sobie najlepiej oceniane przez Państwa elementy pierwszej  drugiej edycji Poznań Triathlon! Trasa zaczyna się na ulicy Arc. Baraniaka i kieruje się w kierunku zachodnim, by następnie skręcić w ulicę Jana Pawła II i Warszawską, by dalej kierować się Drogą Krajową 92 w kierunku Kostrzyna. Każdy z dystansów (sprint, olimpijski i średni) nawrót zlokalizowany będzie miał w innym miejscu, dzięki czemu uzyskany zostanie dokładny wymagany dystans. Po powrocie DK92 do Poznania trasa wiedzie dalej ulicami Browarną i Arc. Dymka do końca pętli, gdzie zawodnicy dystansu średniego skierują się na drugą 45 km pętlę, natomiast zawodnicy sprintu i dystansu olimpijskiego do strefy zmian. Trasa niemal na całej długości będzie jednokierunkowa i wiodła dwoma pasami ruchu, dzięki czemu zapewnione będzie najwyższe bezpieczeństwo i zachowanie zasady zakazu draftingu.

poznan tri2014046

Dobieg ze strefy zmian do trasy biegowej liczy około 200 m zbiegu z Polany Harcerza nad Jezioro Maltańskie. Następnie trasa biegowa wiedzie dobrze znanym chodnikiem wokół poznańskiej Malty. Dzięki zmianie lokalizacji strefy zmian skróceniu, a tym samym znacznemu zbliżeniu do międzynarodowych standardów ulega długość etapu biegowego! Wynosił będzie on odpowiednio: sprint 5 km, olimpijski 10,4 km, średni 21,2 km.

Meta wraz ze strefą zawodnika zaplanowana jest w dotychczasowej lokalizacji, na mecie Toru regatowego. Biuro zawodów również zmieni swoje miejsce i będzie znajdowało się w Budynku Multimedialnego Toru Regatowego Malta (lokalizacja w pierwszej edycji Lotto Poznań Triathlon), gdzie na każdego zawodnika czekać będzie 12 stanowisk do odbioru pakietów startowych. Jest to również lokalizacja biura zawodów znana uczestnikom biegu Maniacka Dziesiątka czy Poznań Półmaraton liczącemu niemal 7000 uczestników, co gwarantuje wysoki standard obsługi i sprawny odbiór pakietów przez zawodników.

Wielkopolska i triathlon to nie tylko Poznań.

Województwo Wielkopolskie to rejon znany wszystkim pasjonatom triathlonu również za sprawą JBL Triathlon Sieraków. Chęć udziału w zawodach charakteryzujących się trudną trasą ale również pięknymi widokami i obcowaniem z naturą wyraziła chęć już ponad 1800 zawodników. – ,,Widząc duże zainteresowanie triathlonistów, uruchomiliśmy kolejną promocję startową dla zawodników, którzy planują udział zarówno w JBL Triathlon Sieraków, jak i Challenge Poznań” – mówi Wojciech Kruczyński organizator. – ,,Listopad to dobry czas, by pomyśleć o przyszłorocznych startach i odpowiednio zaplanować pod ich kątem swoje przygotowania”.

Poznańsko – Sierakowska promocja startowa potrwa do 30.11.2014 r. JBL Triathlon Sieraków odbędzie się w dniach 30-31.05.2015 r., a Challenge Poznań w terminie 24-26.07.2015 r. Więcej informacji odnośnie obu imprez można znaleźć na stronach http://triathlonsierakow.pl oraz http://challenge-poznan.pl.

OPŁATY STARTOWE

Opłaty startowe w promocji łączonej JBL Triathlon Sieraków 2015 + Challenge Poznań 2015

 

Termin dokonania opłaty

JBL Triathlon Sieraków 2015

Challenge Poznań 2015

Opłata

Do 30.11.2014 r.

Dystans średni

Dystans średni

699 zł

Dystans średni

Dystans olimpijski
non-drafting

499 zł

Dystans krótki

Dystans średni

649 zł

Dystans krotki

Dystans olimpijski
non-drafting

399 zł

Opłaty startowe Challenge Poznań 2015

Termin dokonania opłaty

Dystans średni

Dystans olimpijski non-drafting

Sprint

Challenge Family Run 5,4 km

Challenge Family Run 10,8 km

Do 28.02.2015 r.

549 zł

250 zł

140 zł

20 zł

30 zł

Do 30.06.2015 r.

849 zł

400 zł

200 zł

40 zł

50 zł

 

Opłaty startowe JBL Triathlon Sieraków 2015

 

Termin dokonania opłaty

Dystans długi

Dystans krótki

Do 31.12.2014 r.

250 zł

200 zł

Do 31.01.2015 r.

350 zł

300 zł

Do 28.02.2015 r.

450 zł

350 zł

Do 30.04.2015 r.

550 zł

450 zł

Do 25.05.2015 r.

700 zł

550 zł

 

 

 

Udostępnij na FB