Norman Tec

Poznań organizatorem Triathlonowych Mistrzost Europy ETU na dystansie długim

logo mistrzostw Europy triathlon poznan 2016Stolica Wielkopolski Poznań to miast, które od lat utożsamiane jest z organizacją imprez sportowych na wysokim poziomie. Wśród najbardziej rozpoznawalnych imprez organizowanych przez miasto znalazły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, EuroBasket, czy Mistrzostwa Świata w kajakarstwie i wioślarstwie. W 2016 roku w ramach jednej z największych imprez triathlonowych w Europie Wschodniej zostaną zorganizowane Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim.

 

Poznań był pierwszym Polskim miastem w którym zorganizowane zostały zawody triathlonowe, a od 24 Lipca 2016 roku będzie również pierwszym miastem, które zorganizuje pierwsze zawody rangi mistrzowskiej w tej dyscyplinie. Duża popularność tego sportu w naszym kraju oraz wysoki poziom organizacyjny reprezentowany przez Miasto Poznań sprawiły, że największe Światowe organizacje triathlonowe postawiły właśnie na Wielkopolskę i jej stolice.

,,Śledziliśmy to co się dzieje w Poznaniu już od 2013 roku. Kolejne imprezy były jeszcze większe i jeszcze lepiej zorganizowane od poprzednich, dlatego nie mogło być innej decyzji niż podjęcie współpracy z najlepszą imprezą triathlonową w Europie Wschodniej. Tegoroczny Enea Challenge Poznań będzie jedną z największych europejskich imprez, a to dopiero przedsmak święta triathlonu, jakim będą Mistrzostwa ETU podczas zawodów Challenge w 2016 roku – mówi Zibi Szlufcik, CEO Challenge Family.”

Tegoroczna impreza Enea Challenge Poznań gościć będzie ponad 3 900 zawodników z ponad 30 krajów, z m.in. Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Australii, Nowej Zelandii, Rosji, USA, czy Hiszpanii. Mistrzostwa Europy w 2016 roku mają być imprezą na jeszcze większą skalę. Organizator przewiduje start ponad 6000 tys. zawodników zarówno amatorów jak i nazwisk najbardziej znanych w tej dyscyplinie sportu.

poznan tri2014071

Po otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia jakim jest organizacja Mistrzostw Europy Wojciech Kruczyński prezes i główny organizator powiedział ,,W 2016 roku będziemy gospodarzami imprezy, która jeszcze nigdy nie miała miejsca w tej części Europy. Z jednej strony to dla nas wielka nobilitacja, a z drugiej to wielka odpowiedzialność, której musimy podołać. Jestem jednak spokojny o poziom organizacyjny Mistrzostw Europy ETU, mamy ogromne doświadczenie w organizacji rozmaitych imprez triathlonowych. W tegorocznym cyklu Enea Tri Tour wystartuje ponad 15 000 zawodników, a kibicować im będzie ponad 50 000 kibiców. Te liczby pokazują, że jesteśmy przygotowani na przyjazd najlepszych zawodników Starego Kontynentu”

poznan ETU mistrzostwa europy

24 lipca 2016 roku w ramach walki o tytuł Mistrza Europy na dystansie długim zawodnicy będą musieli pokonać 3,8 km pływania w Jeziorze Maltańskim, 180 km na rowerze na jednej z najszybszych tras w Europie. Trasa kolarska poprowadzona została przez zabytkową część Poznania oraz drogę krajową nr 92 do Kostrzyna. Ostatnim etapem zawodów będzie pokonanie królewskiego dystansu maratonu (42,195 km). Trasa biegowa poprowadzona została malowniczymi uliczkami Starego Miasta prowadząc przez Stary Rynek, oraz znanej wszystkim zawodnikom startującym w Poznaniu pętli nad jeziorem Maltańskim. Meta zawodów została zlokalizowana na Placu Wolności.

Zapisy na Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim w ramach zawodów Challenge Poznań są dostępne na stronie www.challenge-poznan.pl w zakładce ETU 2016.

Udostępnij na FB