Norman Tec

"Szturm na wieżę" Pierwsza edycja Crossduathlonu w Szczecińskim Lasku Arkońskim

szturm na wieze logoW niedzielę 25 października 2015 roku w Szczecinie odbędą się pierwsze zawody crossduathlonowe. ,,Szturm na wieżę” Crossduathlon to zawody rozgrywane w Szczecińskim Lasku Arkońskim. Na zawodników chcących sprawdzić swoją formę czeka 4km biegu, 12km jazdy rowerem górskim i ponownie 3,5km biegu po leśnych ścieżkach.

Trasa zawodów liczy łącznie ponad 500m przewyższeń co biorąc pod uwagę stosunkowo krótki dystans oznacza że, będzie nie lada wyzwaniem dla wszystkich zawodników. Start zawodów głównych odbędzie się w samo południe tuż obok stadionu Arkoni Szczecin.

,,Szturm na wieżę” to pierwsza edycja zawodów rozgrywanych w Szczecińskich lasach miejskich. Zawodnicy, którzy zdecydują się na udział w zawodach mogą spodziewać się ciekawej, urozmaiconej pod kątem ukształtowania powierzchni, wymagającej trasy biegowej i kolarskiej. Start zawodów znajduje się przy stadionie Arkonii.  

Bieganie na dystansie 4km czyli pierwszy etap zawodów to dwie jednakowe pętle. Start każdej z nich usytuowany jest przy strefie zmian na parkingu przy stadionie Arkoni. Pierwsza część trasy to w głównej mierze podbieg zakończony schodami do ruin wieży Quistorpa. Po pokonaniu najwyżej usytuowanego odcinka trasy rozpoczynamy zbieg do strefy zmian. Kręte ścieżki usłane korzeniami, nawrotami i mniejszymi oraz większymi nierównościami z pewnością zapewnią wiele zabawy i ciekawych doświadczeń. Suma przewyższeń jednego okrążenia to 50m. Kończąc drugą pętlę zawodnicy meldują się w strefie zmian by rozpocząć kolejny etap rywalizacji, 12km jazdy rowerem.

12 kilometrowym etap trasy kolarskiej został podzielony na 4km pętle poprowadzone po alejkach i ścieżkach Lasu Arkońskiego. Organizatorzy również w przypadku etapu kolarskiego postawili na urozmaicony profil, dużo ciekawych technicznych segmentów oraz sporo podjazdów i zjazdów o różnej skali trudności. W trakcie trwania etapu jazdy rowerem zawodnicy trzykrotnie będą pokonywali ruiny wieży Quistorpa co dodatkowo urozmaica i podnosi poziom trudności zawodów. Maksymalna wysokość trasy to 90m.n.p.m. Suma przewyższeń na całej trasie kolarskiej to około 300m. Biorąc pod uwagę stosunkowo krótki dystans oznacza to, że zawody z pewnością zapewnią wiele emocji. Ostatnim etapem rywalizacji jest bieg na dystansie 3,5km

Ostatnia część zawodów prowadzić będzie po takiej samej trasie jak w początkowej fazie rywalizacji. Największą atrakcją, a zarazem wyzwaniem będzie meta zawodów usytuowana tuż przy ruinach wieży Quistorpa. Oznacza to, że ostatnie kilkadziesiąt metrów rywalizacji zawodnicy pokonają po stromych schodach i pnącym się w górę leśnym dukcie.

crossduathlon szturm na wieze

W ramach Crossduathlonu ,,Szturm na wieżę” organizator przewidział również start dla nieco młodszych uczestników. Dzieci w wieku 12-17 lat podzielone na dwie kategorie wiekowe rywalizować będą na tej samej trasie co zawodnicy kategorii Open ale na nieco krótszym dystansie 2km biegu, 8km jazdy rowerem i 1,5km biegu. Start zawodów dzieci planowany jest na godzinę 11.

Szczegółowy harmonogram imprezy, informacje dotyczące zapisów i opłat dostępne są na stronie organizatora http://www.crossduathlony.pl/ oraz na profilu facebookowym wydarzenia https://www.facebook.com/events/1664048233852190/

Udostępnij na FB