Norman Tec

Garmin Iron Triathlon Elbląg 2018, jedyna atestowana trasa w Polsce

logo garmin series 100x100Elbląg to już stały punkt na mapie cyklu Garmin Iron Triathlon. Znakomita lokalizacja zawodów i tłumy kibiców sprawiają, że ta impreza za każdym razem wyróżnia się doskonałą atmosferą. Zgromadzeni na elbląskiej Starówce mają okazję do śledzenia zaciętej rywalizacji najlepszych, polskich triathlonistów oraz amatorów tej dyscypliny i debiutantów, którzy pierwszy raz chcą spróbować swoich sił w triathlonie.

SZYBKA I ATESTOWANA TRASA

 

Zawody w Elblągu charakteryzuje przede wszystkim widowiskowa lokalizacja. Strefa zmian znajduje się w doskonałym punkcie Starego Miasta – na Bulwarze Zygmunta Augusta. Garmin Iron Triathlon w Elblągu to również zdecydowanie najszybsza trasa w całym cyklu!Pływanie ponownie odbędzie się w rzece Elbląg, natomiast etap kolarski, podobnie jak w ubiegłym roku, pozostanie bez zmian.Triathloniści pojadąprzez Trasę Unii Europejskiej i dalej drogą wojewódzką nr 503, aż do nawrotu w Kamionku Wielkim. Trasa biegowa prowadzić będzie przez ścisłe centrum Starego Miasta, ale zostanie zmieniona w stosunku do tegorocznej edycji. Przede wszystkim pętla się wydłuży, dzięki czemu zminimalizowane zostanie bieganie po kostce na korzyść równego asfaltu. Rywalizacja zakończy się tradycyjnie na Placu przed Katedrą św. Mikołaja. Organizatorzy Garmin Iron Triathlon Elbląg zwrócili się o atest trasy kolarskiej i biegowej, który ma przeprowadzić licencjonowany atestator z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ponadto trasa pływacka zostanie zmierzona metodą geodezyjną.Tym samym, wszyscy, którzy zdecydują się na start w Garmin Iron Triathlon Elbląg 2018, będą mieli okazję do ścigania się na precyzyjnie wymierzonej jedynej atestowanej trasie w Polsce!

git elblag4

NAGRADZONA IMPREZA

Elbląg przebojem wdarł się na listę miast gospodarzy Garmin Iron Triathlon po raz pierwszy w 2016 roku. Dodanie tej lokalizacji do mapy najstarszego cyklu triathlonowego w Polsce, okazało się strzałem w dziesiątkę. Zmodernizowany Bulwar Zygmunta Augusta, który jest centrum zmagań triathlonistów daje doskonałe możliwości do przeprowadzenia tego typu zawodów, które są dodatkowo bardzo efektowne, gdyż kibicie znajdują się w samym sercu wydarzeń. To wszystko sprawiło, że edycja Garmin Iron Triathlon Elbląg 2016 została doceniona przez ogólnopolski portal Akademia Triathlonu i wyróżniona nagrodą „Debiut Roku””.

git elblag1

DYSTANSE „PLUS JEDEN”
W 2018 roku zawody w Elblągu odbędą się 17 czerwca. Nowością w GarminIron Triathlon Elbląg będzie możliwość rywalizacji na dodatkowym dystansie. Oprócz 1/4 IM oraz 1/8 IM zawodnicy będą mieli możliwość ścigania się na popularnej „połówce” – 1/2 IM, czyli: 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. W Elblągu, tak jak podczas innych imprez cyklu, będzie można także wystartować w sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Tradycyjnie rywalizować będą także najmłodsi, podczas zawodów biegowych – Garmin Kids: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

git elblag3

ZAPISY

Zapisy na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin Iron Triathlon ruszą już 20 listopada 2017 o godzinie 12:00!Dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Szczegóły pojawią się już wkrótce na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl oraz na facebookowymprofilu www.facebook.com/irontriathlon/

git elblag

Udostępnij na FB