Norman Tec

Zapowiedź zawodów cyklu IRONMAN w Japonii

Zawody cyklu Ironman w Japonii zaplanowane zostały na 31 dzień sierpnia 2013 roku. Impreza odbędzie się na dystansie pełnego Ironmana tj. 3,8km pływania, 180km rowerem i 42,195km biegu.Strefy zmian i całe zawody IRONMAN w Japonii  zostaną  usytuowane w okolicy krystalicznie czystego jeziora Toya.

Etap pływacki odbędzie się w wodach jeziora Toya. Organizatorzy zezwolili na udział zawodników w piankach pływackich. Mimo to zawodnicy nie powinni martwić się o wychłodzenie organizmów gdyż planowana temperatura wody wahać się będzie w przedziale 22 ,a 24 stopni Celsjusza. Etap  rowerowy prowadzić będzie wokół  jeziora wychodząc  na 110 kilometrową  pętlę  z której zawodnicy będą wracać do strefy T2. Malownicze pola, lasy, góry i biały dym wydobywający się z wulkanu  Mt. Yotei. To wszystko czeka startujących zawodników i z pewnością zapewni sportowcom niezapomniane wrażenia. Etap biegowy przebiegać będzie wzdłuż głównie zadrzewionej części  wybrzeża jeziora Toya.

Wyścig Lake Toya oferuje szereg atrakcji turystycznych, w  tym punkt obserwacyjny z widokiem na wulkan Mt. Yotei oraz  gorące źródła w okolicach Toyako.
Dla  sportowców z zagranicy  istnieje wiele codziennych lotów i linii lotniczych latających z Tokio. Istnieją także bezpośrednie loty z całej Azji.

Udostępnij na FB