Norman Tec

Borówno już za nami.

W pierwszy weekend września odbyły się już po raz szósty triathlonowe zawody na dystansach połowy i pełnego ironmana w Borównie, miejscowości w bliskim sąsiedztwie Bydgoszczy. Ciekawostką jest fakt iż w tym roku strefy zmian zostały wyznaczone w dwóch różnych miejscach, tym samym  przenosząc część imprezy do Bydgoszczy, w okolice stadionu Zawiszy. 

Biuro zawodów, oraz miasteczko triathlonowe i Expo znajdowały się  na terenie stadionu Zawiszy Bydgoszcz. Niestety podczas samych zawodów nie uniknięto wpadek organizacyjnych. Okazało się, że boje wyznaczające trasę pływacką miały tendencję do przesuwania się co spowodowało iż dystans przepłynięty przez zawodników był w wielu przypadkach zdecydowanie dłuższy niż zakładane 1900 metrów. Czytając branżowe fora można przeczytać, że niektórzy zawodnicy analizując dane ze swoich zegarków przepłynęli nawet prawie 2500metrów.

Jeżeli chodzi o sam harmonogram imprezy już o godzinie piątej rano wyjechał autokar z zawodnikami dystansu długiego, przewożąc ich do Borówna. Start planowo został rozegrany o godzinie 7:00.

Etap pływacki tj.3,8km jako pierwszy pokonał węgier – Attila Szabó, uzyskując przewagę 9 minut nad drugim Bednářem Tomášem. Trzecie miejsce po wyjściu z wody zajmował zawodnik szczecińskiego klubu Ironman CS Polska Adrian Szczepański. Podczas dalszej walki na dystansie pełnego Ironmana do samej mety prowadził Attila Szabó powiększając swoją przewagę na każdym z etapów. Węgierski zawodnik uzyskał przewagę bliską 40 minut nad drugim zawodnikiem Bartłomiejem Pawełczakiem, który to zdołał odrobić aż 13 pozycji na etapie rowerowym i biegowym. Jako trzeci na mecie zameldował się Kowalski Tomasz tracąc 2 minuty do drugiego zawodnika. Wśród kobiet na dystansie pełnego Ironmana wystartowały trzy panie, kończąc zawody w następującej kolejności: Marcela Semelova, Magdalena Jaworek, Aleksandra Sosnowska.

Cztery godziny po starcie długiego dystansu wystartowali zawodnicy na dystansie ½ ironmana . Nietypowa godzina startu drugiego z zaplanowanych dystansów podyktowana została chęcią organizatora by najszybsi zawodnicy dwóch dystansów kończyli mniej więcej w tym samym czasie.

Etap pływacki dystansu  krótkiego najszybciej ukończył Sebastian Najmowicz, uzyskując przewagę blisko dwuminutową nad drugim Jackiem  Żurkiem oraz dwie i pół minuty nad pierwszą z pań Danielą Kamińską.  Jako pierwszy linię mety przekroczył  Marcin Konieczny, który etap pływacki ukończył na 17 miejscu. Jako drugi dwie minuty później na metę wbiegł  Paweł Reszka (10 zawodnik po etapie pływackim) Ostatnie miejsce na podium przypadło w udziale Sebastianowi Najmowiczowi (1 po etapie pływackim). Wyniki dystansu  krótkiego dobitnie świadczą o tym, że tego typu zawodów nie wygrywa się podczas pływania. Jeżeli chodzi o wyniki pań jako pierwsza na mecie zameldowała się Daniela Kamińska, która uzyskała prawie 30 minut przewagi nad drugą  Martą Kolczyńską oraz Martą Płowaś.

W tegorocznej imprezie w Borównie odbyła się również sztafeta na dystansie długim. Wystartowało łącznie 12 ekip. Najlepsza z nich uzyskała łączny czas 10:45:23. Wyniki pozostałych ekip przedstawiamy poniżej.

1-FAURECIA TEAM (10:45:23)
2-PTT "DELTA" (10:52:42)
3-KLUB TRIATHLONOWY "ŻYWIEC" (10:53:56)
4-CTL LOGISTICS (11:17:49)
5-STERNA TEAM POLICE (11:22:11)
6-TKKF TRIATHLON KOSZALIN 2 (11:22:44)
7-NIEZRZESZONY (11:27:47)
8-ASA- BIEGIEM PO ZDROWIE POZNAŃ (11:30:36)
9-TKKF TRIATHLON KOSZALIN 1 (11:33:44)
10-DZIKI KOSZALIN (12:08:32)
11-DRUŻYNA A (12:10:45)
12-FUTURE PROCESSING RUNNING TEAM (12:42:13)

Udostępnij na FB