Norman Tec

Sprint w triathlonie Św. Antoniego w 2014.

Organizatorzy Triathlonu Świętego Antoniego w Saint Petersburgu na Florydzie ogłosili dziś, że dystans sprinterski na kwietniowej imprezie odbędzie się na dystansie 400-metrów pływania,  20 kilometrów jazdy rowerem i biegu na 5 kilometrów.

Zawody w St. Petersburgu na Florydzie rok rocznie przyciągają liczną rzeszę gwiazd sportu i specjalistów od triathlonu. W 2014 roku dystans sprinterski i wyścig Olimpijski odbędą się w niedzielę, 27 kwietnia.
"Jeśli jesteś debiutantem, dystans sprinterski jest bardzo dobrym wyborem," w komunikacie prasowym  powiedział Philip Lahaye, dyrektor triathlonu Św. Antoniego. "Możesz być częścią międzynarodowej imprezy i poznać prawdziwy sens tego, czym jest o triathlon. To świetna okazja, aby dać początkującym szansę ścigania się z największymi nazwiskami tego sportu."

StA-02
Triathlon Św Antoniego obchodził swoje 30-lecie w 2013 r. i odnotował rekord frekwencji. W zawodach wystartowało około 3500 sportowców z ponad 44 stanów i 23 krajów. Na liście startujących było 90 profesjonalnych zawodników, którzy rywalizowali o pule nagród w wysokości 65.000 dolarów. Niemiec Jan Frodeno i Kanady Alicia Kaye byli tegorocznymi zwycięzcami. Zapisy na rok 2014 ruszają 1 grudnia bieżącego roku.

Udostępnij na FB