Norman Tec

Terminarz Volvo Triathlon Series 2014.

Organizator Volvo Triathlon Series podał wczoraj terminarz imprez, które odbędą się w przyszłym roku, pierwsza z nich już 7-8 czerwca w Brodnicy. Kolejne to Nieporęt, Chodzież i Mrągowo.

Triathlon w Polsce, niewątpliwie jest jedną z najlepiej rozwijających się dyscyplin sportowych ostatnich lat. Bezsprzecznie potwierdza to fakt coraz większej liczby zawodników startujących co roku w imprezach triathlonowych. Jedną z takich imprez, jest Volvo Triathlon Series organizowana przez byłego kolarza szosowego – Grzegorza Golonko.

14 listopada mogliśmy przeczytać o przyszłości i terminach poszczególnych edycji Volvo Triathlon Series. W komunikacie organizatora możemy przeczytać:
Okres roztrenowania posezonowego u wielu z Was zapewne jest już zakończony – u nas takowego na razie nie widać. Po wielu ustaleniach, negocjacjach, rozmowach wreszcie możemy oficjalnie przedstawić kalendarz przyszłorocznych imprez. Mimo wcześniej przekazywanych, w ówczesnym czasie jeszcze niepotwierdzonych informacji dotyczących poszczególnych imprez, w planie nastąpiły modyfikacje, tylko do pewnego momentu zależne od nas …
Przede wszystkim staraliśmy się zaproponować takie miejscowości, w których rywalizacja poza aspektami sportowymi będzie przebiegała w możliwie wysokim komforcie. Przy wyborze poszczególnych lokalizacji braliśmy pod uwagę zarówno dostęp do bazy noclegowej, ale także atrakcyjność i bezpieczeństwo tras, zaangażowanie lokalnych samorządów, logistykę w strefach zmian, czy jakość oraz nawierzchnię dróg. Nie bez znaczenia były również akweny wodne i bazy – miejsca przeprowadzania zawodów. Mamy świadomość, iż nie zaspokoimy wszystkich potrzeb, ale na pewno zrobimy wiele, by nadchodzący sezon pozostawił w Waszych głowach wiele pozytywnych wrażeń, by poszczególne zawody przynosiły Wam wiele satysfakcji i umożliwiały uzyskiwanie oczekiwanych rezultatów, życiówek i rekordów.

Poniżej przedstawiamy ostateczny terminarz imprez przeprowadzanych w 2014 roku:
•    07-08.06.2014 Brodnica (3 dystanse – 1/2, 1/4, 1/8 IronMan)
•    12-13.07.2014 Nieporęt k/Warszawy (1/4 IronMan i 1/8 IronMan)
•    16-17.08.2014 Chodzież (3 dystanse – 1/2, 1/4, 1/8 IronMan)
•    30-31.08.2014 Mrągowo (3 dystanse – 1/2, 1/4, 1/8 IronMan)

W najbliższy poniedziałek – 18.11.2013 uruchamiamy zapisy na kolejny sezon. Do tego czasu uaktualnimy regulamin przyszłorocznych zawodów, który będzie zawierał kilka istotnych – mamy nadzieję pozytywnych zmian. STAY TUNED!

Udostępnij na FB