Norman Tec

Mistrzostwa Świata w triathlonie Ironman 70,3 w Europie

Organizatorzy cyklu Ironman ogłosili, że Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w 2015 roku odbędą się w Europie. Cztery miasta, które obecnie organizują wyścigi Ironman, zostały wybrane jako finaliści. Wśród nich jest -Haugesund (w Norwegii), region Mossele (w Luksemburgu), Nicea (we Francja) i Zell am See-Kaprun (w Austrii).

Zgodnie z tym co ogłoszono na początku 2013 roku , lokalizacja Mistrzostw Świata Ironman 70.3 będzie zmieniała swoją lokalizacje co roku. W roku 2014 mistrzostwa odbędą się w Mont-Tremblant, Quebeck 7 września. Ponad 2500 zawodników z kraju i zagranicy będzie konkurować w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3. Aby się zakwalifikować będą startować w zawodach Ironman 70,3 na całym świecie.

"Jesteśmy podekscytowani, że możemy organizować triathlonowe Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w Europie już w 2015 roku," powiedział Andrew Messick, dyrektor generalny Ironman. "Już dziś wiemy, że cztery finałowe miasta zapewniają malownicze i trudne trasy dostosowane do imprezy rangi Mistrzostw Świata."

Finaliści:

 • Haugesund, Norwegia
  Norweskie miasto Haugesund było gospodarzem wyścigów Ironman 70.3 w 2012 i 2013 roku. Haugesund zapewnia sportowcom piękne i trudne technicznie trasy i oczywiście tysiące dopingujących widzów stojących wzdłuż ulic.
 • Region Moselle, Luksemburg
  Region Moselle znany jest jako miejsce narodzin Unii Europejskiej. Luksemburg rozpoznawany jest na mapie Europejskiego triathlonu Ironman przez organizację inauguracyjnego wyścigu Ironman 70.3 w Luksemburgu w 2013 roku. Na korzyść tego regionu wpływa etap pływacki, który odbywa się na granicy Luksemburgu i Niemiec.
 • Nicea, Francja
  Nicea jest gospodarzem zawodów cyklu Ironman Francji. Nicei nie trzeba przedstawiać światowej społeczności triathlonowej. Etap pływacki w basenie Morza Śródziemnego, jazda rowerem w Alpach nadmorskich i bieg wzdłuż zabytkowego nabrzeża Nicei to główne atuty tego miejsca.
 • Zell am See-Kaprun, Austria
  Położone zaledwie godzinę jazdy od Salzburga, to malownicze miasto znajdujące się w austriackich Alpach kusi sportowców krystalicznie czystą wodą jeziora Zeller, zapierającymi dech w piersiach widokami gór i łąk oraz szczytami pokrytymi lodowcami.

"Jestem bardzo zadowolony z tych czterech finalistów, którzy są już wielkimi ambasadorami sportu jakim jest triathlon," dodaje Thomas Dieckhoff, dyrektor generalny Ironman w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. "Wszystkie z nich byłoby fantastycznymi gospodarzami Mistrzostw Świata Ironman 70,3, miejscem startu elity sportowców z całego świata."

world championship

Już dziś wiemy, że prawie 150 tysięcy sportowców weźmie udział w globalnej serii Ironman 70.3 w sezonie 2014-2015, który składa się z ponad 70 imprez w miejscach, takich jak Australia, Brazylia, Malezji i RPA. Uczestnicy Mistrzostw Świata Ironman 70.3 znajdą się w przedziale wieku od 18 do 80-plus i będą reprezentować oni ponad 50 krajów. Każdy zwycięzca grupy wiekowej w 2014 roku automatycznie kwalifikuje się do mistrzostw w 2015.

Udostępnij na FB