Norman Tec

Nowy triathlon Ironman 70,3 zawita do Penrith w Australii

Międzynarodowe centrum regat w Penrith nieopodal Sydney będzie miejscem noweje imprezy z cyklu IRONMAN 70,3 w listopadzie w przyszłym roku. Wydarzenie to będzie niewątpliwie miłym dodatkiem do innych wydarzeń w Nowej Południowej Walii takich jak IRONMAN 70.3 Port Macquarie i IRONMAN Australia.

Western Sydney to jeden z najważniejszych regionów w obrębie Sydney.  Charakteryzuje się szybkim i dynamicznym rozwojem, a dodatkowo lokalna społeczność bardzo wspiera triathlon.

Trasa wyścigu przebiegać będzie u podstawy kultowych Gór Błękitnych. Etap pływacki odbędzie się w Penrith Lakes, na terenie Międzynarodowego Centrum Regat. W trakcie etapu kolarskiego, będą mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok gór.

penrith

Wydarzenie skupi się na promowaniu przyszłych gwiazd sportu. Australijskich zawodników z tak zwanej młodej gwardii m.in. Sama Appletona, Jamesa Hodgea, Josha Ambergera i Andreasa Forresta.

"Jestem bardzo podekscytowany, że możemy mięć Ironman 70.3 w Western Sydney tak blisko miejsca zamieszkania i treningów," mówi Amberger. "Ironman 70.3 to seria bardzo dynamicznie rozwijająca się w Australii. To wspaniale, że będziemy mieć inny konkurencyjny wyścig, dodany do kalendarza", powiedział Appleton.

Wydarzenie będzie podzielone na 35 grup wiekowych, z których najlepsi zakwalifikują się do Mistrzostw Świata 2015 IRONMAN 70.3.

penrith tor regatowy

Udostępnij na FB