Norman Tec

TKKF Triathlon Koszalin

triathlon-koszalinKlub TKKF Koszalin powstał 5 grudnia 2012. Inicjatorem założenia klubu był Radosław Gudaniec. Jest on teraz głównym przedstawicielem i trenerem Koszalińskiego klubu triathlonowego. Posiada on aktualną licencję trenera triathlonu wydaną przez Polski związek triathlonu.

 W obecnym momencie klub TKKF Triathlon Koszalin liczy 18 zawodników. Są to osoby w różnym wieku i w różnym stopniu zaawansowania. Klub posiada zawodników, którzy mogą się pochwalić bardzo dobrymi wynikami sportowymi . Zawodnicy klubu odnoszą liczne sukcesy w województwie    i kraju. Widać ich w różnych kategoriach wiekowych.

Między innymi zawodniczka klubu Dorota Gudaniec od kilku lat zdobywa pierwsze miejsce na mistrzostwach Polski w kategorii weteranów. W 2010,2011,2012,2013 zdobyła MP Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim.

W startach drużynowych w 2013 w Borównie na dystansie Ironman z Koszalina wystartowały aż 3 drużyny. Jedną drużynę reprezentowała rodzina z tym samym nazwiskiem. Rodzina Gudaniec (w składzie-córka,mama i tata ) jest jedyną rodziną w Polsce która wspólnie startuje w triathlonie.

Katarzyna Gudaniec w 2004 roku była MP w triathlonie w kat. juniorów młodszych i należała do kadry Polski w triathlonie. Teraz trenuje rekreacyjnie w klubie TKKF triathlon Koszalin.

Oprócz triathlonu zawodnicy klubu Koszalin sprawdzają się startując        w pojedynczych dyscyplinach triathlonu. Biorą udział w zawodach biegowych, rowerowych i mitingach kolarskich. W 2013 na mistrzostwach Polski w pływaniu master w Krakowie dwie zawodniczki naszego klubu przywiozły 3 medale brązowe i 1 srebrny z dystansów na 200,400 i 800m stylem dowolnym.

Przynajmniej raz w roku ,każdy zawodnik klubu Koszalińskiego pokonuje wyścig maratonu. W Polsce biegliśmy już maraton w Poznaniu i Kołobrzegu. Za granicą byliśmy na maratonie w Kanadzie w Toronto oraz w Hiszpani w Pizzie.

Zawodnicy klubu i trener Koszalińskiego klubu triathlonowego propaguje triathlon na obszarze Koszalina i okolic. W 2012,2013 roku zorganizowali kryterium kolarskie podczas dni Koszalina a w 2013 roku zorganizowali cross duathlon po Górze Chełmskiej. Są plany aby w przyszłości zorganizować na nowo wybudowanym akwenie wodnym cały dystans olimpijski Triathlonu. Najbliższe plany sportowe to start 24.08.2014 w Kopenhadze na dyst. Całego Ironmena w składzie: Łotysz, Gudaniec, Adamczak.

Udostępnij na FB