Norman Tec

Rower triathlonowy Fuji Norcom 2.7. - prezentacja

fuji-norcom-2-7Fuji Norcom Straight 2.7 to kolejny model triathlonowy marki pochodzącej z Japonii ale będący własnością Amerykanów. Po sukcesie modelu D6 konstruktorzy stworzyli całkiem nową konstrukcję roweru przeznaczonego do jazdy na czas i triathlonów. Po krótkich testach tego modelu  łatwo dojść do wniosku, że jest to sprzęt o bardzo dużych możliwościach, które stawiają Fuji na tym samym poziomie co inne cenione na rynku marki tego typu rowerów z Giantem, Trekiem i Cervelo na czele.

 

rower do triathlonu fuji norcom 2,7

Wiele firm prowadzi politykę polegającą na wprowadzeniu topowego modelu na rynek, a dopiero w kolejnych sezonach tańsze jego odpowiedniki. W przypadku modelu Norcom 2.7 rower wygląda tak samo jak flagowy model 1.1 posiadając te same cechy, ale zbudowany jest z innej mieszanki włókien węglowych. Testowany przez nas model oparty jest na komponentach marki Oval oraz osprzęcie Shimano Tiagra. Naszym zdaniem jest to dobra propozycja dla osób szukających pierwszego typowo triathlonowego roweru. Tak jak w przypadku innych modeli z tego przedziału cenowego warto zastanowić się nad zmianą kół ponieważ są one dosyć ciężkie i słabo się toczą.

kaseta i widok z tylu Fuji norcom 2,7

Fuji Norcom to rower do triathlonu cechujący się wszechstronnością. Rower posiada możliwość szerokiego zakresu regulacji, a konstruktorzy Fuji zgodnie twierdzą, że rower można dopasować praktycznie do każdego zawodnika. Rower posiada licencję UCI i właśnie na takim modelu ściga się zawodowa grupa kolarska Netapp-Endura. Rower występuje w pięciu rozmiarach ram: 49, 51, 53, 55 i 57cm. Zastosowana sztyca z pełną regulacją wysokości, wraz z szyną oferującą 70mm regulację przód tył pozwala osiągnąć kąty między 74 i 81 stopni. Również kierownica czasowa posiada szeroki zakres regulacji. Możliwość przesuwania podłokietników oraz przystawki czasowej daje bardzo duże spektrum możliwości ustawienia roweru. Model Norcom posiada wewnętrzne prowadzenie pancerzy i jest kompatybilny z napędami elektrycznymi. Konstrukcja roweru pozwala na zamontowanie większości modeli kół z Zipp 808 i dyskami na tylne koło włącznie.

siodełko i sztyca roweu fuji norcom 2,7

kierownica triathlonowa fuji norcom 2.7

W przypadku rowerów triathlonowych jedną z najważniejszych cech powinna być aerodynamika roweru i kolarza na nim jadącego. Szeroki zakres regulacji oznacza, że większość z nas powinna dopasować się do roweru, a tym samym wykorzystać jego pełen potencjał aerodynamiczny i szybkościowy. W porównaniu do poprzedniego modelu D6 nowy Norcom jest szybszy i generuje mniejszy opór o około 10 Wattów przy prędkości 40km/h

Podczas testu drogowego wyraźnie wyczuwalna jest szybkość i dynamika przyspieszania roweru. Pozycja podczas jazdy jest stosunkowo komfortowa i nie obciążająca organizmu. Fuji jest sztywny, oferując tym samym bardzo precyzyjne prowadzenie i wyraźne odczucie, że jest spójny z kolarzem. W produkcji swoich rowerów Fuji wykorzystuje technologię RIB. Jest to wewnętrzne wzmocnienie widelca i ramy, które wpływa na jeszcze większą sztywność całej konstrukcji. Technologia ta została zapożyczona z rowerów torowych marki i została użyta dopiero w modelu Norcom. Waga ramy to 1400 gramów (rozmiar 51cm), a kolejne 400 gram to waga widelca.

Podsumowując Fuji Norcom 2.7 to rower stosunkowo uniwersalny nie tracąc przy tym duszy sportowej maszyny. Duża możliwość dopasowania, a także wygodna pozycja podczas jazdy to duże atuty tego sprzętu. Za cenę 8299zł otrzymujemy rower gotowy do startu w amatorskich zawodach triathlonowych. Jeżeli chcemy walczyć o pierwsze miejsca na podium należy pomyśleć o wymianie kół na lżejsze i zwinniejsze. W przypadku większości triathlonowych tras, których profil jest stosunkowo płaski warto pomyśleć o zakupie kół o wysokim profilu albo o dysku na tylne koło. Testowany przez nas sprzęt oparty jest na sprawnie działających komponentach Shimano i Oval. Całość działa precyzyjnie nie zmuszając użytkownika do częstych wizyt w serwisie. Cała konstrukcja waży 9,05kg co biorąc pod uwagę cenę jest przyzwoitym wynikiem.

Udostępnij na FB